Uzņēmējdarbībai reģionos būtiskākais priekšnosacījums ir reģionu atšķirību mazināšana, otrajā Vislatvijas uzņēmēju kongresā sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis.

Viņš uzsver, ka uzņēmējdarbība piesaista investīcijas un veido darba vietas, veicina cilvēku palikšanu konkrētajā pašvaldībā, līdz ar to rada iespējas novadiem attīstīties.

Tādēļ ir tikai loģiski, ka reģionālā attīstība ir viena no VARAM darbības prioritātēm. Ministrija paredzējusi stiprināt novadu lomu, jo tie var radīt piemērotu vai nepiemērotu vidi uzņēmējdarbības attīstībai un iedzīvotāju noturēšanai.

Patlaban no VARAM pārziņā esošā fondu finansējuma 329 miljoni eiro ir pieejami pašvaldībām, uzsver G. Puķītis. Tie domāti uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstībai, degradētu teritoriju uzlabošanai, inženierkomunikāciju un citas būtiskas infrastruktūras veidošanai, kas var būt viens no atbalsta punktiem jaunu darbavietu attīstībai, saka VARAM eksperts.

Pēc viņa teiktā, Latvijā liela daļa pašvaldību parādījušas, ka ir veiksmīgi un inovatīvi veidi, kā veicināt uzņēmējdarbību, bet jāņem vērā, ka katrai no tām ir dažādas iespējas un kapacitāte, tāpēc ir būtiska arī reģionu loma, viņš piebilst.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra