Šopavasar Vecumnieku novada dome papildinājusi savu autoparku ar jaunu automašīnu – 2015. gada izlaiduma «Nissan X –Trail», vēsta reģionālais portāls bauskasdzive.lv.

Kā rāda Iepirkumu uzraudzības biroja informācija, šī gada februāra sākumā Vecumnieku novada dome izsludinājusi iepirkumu par jaunas vieglās automašīnas iegādi, bet martā par uzvarētāju pasludināta SIA «Norde», kuras piedāvātā kopējā līgumcena bijusi 26 033,06 eiro (bez PVN). Pašvaldības izsludinātajā iepirkumā par automašīnas iegādi piedalījies tikai viens pretendents.

Vecumnieku novada domes izpilddirektors Guntis Kalniņš skaidroja, ka aprēķinātais pievienotās vērtības nodoklis uz līguma noslēgšanas dienu veidojis 5466,94 eiro, un kopsummā jaunais pirkums vietvarai izmaksājis 31 500 eiro. Transportlīdzekļa iegādei Valsts kasē ņemts aizņēmums. To plānots atmaksāt trīs gadu laikā. G. Kalniņš akcentēja, ka iegādātā mašīna ir izsvērts solis pašvaldības autoparka atjaunošanai.

Paredzēts, ka jauno auto darba pienākumu pildīšanai izmantos priekšsēdētājs, kā arī tā tiks lietota domes struktūrvienību vajadzībām, dodoties uz dažādiem objektiem novadā. G. Kalniņš atklāja, ka līdzšinējais priekšsēdētāja auto «Toyota Avensis» (2008. izlaiduma gads) būs vietnieka Jāņa Kovala rīcībā. Priekšsēdētāja vietnieks pārvietojās ar 2006.gada izlaiduma automašīnu «Mazda 6». «Tās ekspluatācija izrādījās ļoti dārga un saimnieciski neizdevīga. Plānojam šo spēkratu pārdot izsolē,» stāsta G. Kalniņš.

Iepirkumā izsludinātās auto specifikācijas liek aizdomāties, vai tiešām mašīna, kas aprīkota ar dažādām ekstrām ir atbilstoša pašvaldības funkciju veikšanai. Turklāt speciālisti norādīja uz virkni specifisku prasību konkursa nolikumā, kuras varētu radīt iespaidu, ka nolikums rakstīts ļoti konkrētai automašīnai, tāpēc arī tikai viens piedāvājums.

Pēc pašvaldības iepirkumu komisijas sastādītajām specifikācijām jaunajam auto bija jāatbilst virknei īpašu prasību. Piemēram, jābūt aprīkotam ar divu zonu klimatkontroli, STOP/START sistēmu, pilnpiedziņu, kruīza kontroli ar ierobežotāju, iebūvētu brīvroku tālruņa sistēmu ar Bluetooth, ar inteliģento atslēgu ar dzinēja iedarbināšanas pogu, «aklās» zonas brīdinājuma sistēmu, bagāžnieka tilpumam jābūt ne mazākam par 530 litriem, bet jaudai ne mazākai kā 130 ZS. Izpētot SIA «Norde» mājaslapā cenu lapā iekļauto automašīnu modeļus un aprīkojumu, nākas secināt, ka izvirzītajām prasībām atbilst dārgākais «Nissan X-Trail» modelis Tekna. Lētākais «Nissan X-Trail» nopērkams par 23 390 eiro (ar PVN).

Plašāk lasiet bauskasdzive.lv.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra