Reģionālo vizīšu ietvaros ciemojoties novados un tiekoties ar pašvaldību pārstāvjiem, esmu pārliecinājies, ka tajās ir dažādi idejām bagāti un varoši cilvēki, uzrunā otrajā Vislatvijas uzņēmēju kongresā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka reģionu uzņēmēju izteikumi attiecībā uz nepieciešamajiem faktoriem, kas veicinātu uzņēmējdarbību novados, ir līdzīgi – tā ir nodokļu sistēmas stabilitāte, ciešāka valsts un uzņēmēju sadarbība investīciju piesaistē, kredītu pieejamības nodrošināšanā.

Lielāko daļu reģiona uzņēmumu veido mazie un vidējie uzņēmumi, kuru izveidei ir piesaistīts vietējais kapitāls. Lai veidotu ražotnes, piesaistītu darbiniekus, viņiem ikdienā ir jāsaskaras ar finansējuma trūkumu, kas kavē ne tikai augt par lieliem, bet arī veidot jaunus uzņēmumus, uzsvēra R. Vējonis.

Pēc viņa domām, valstij jābūt efektīvākai šīs problēmas risināšanā un jānodrošina plašāka Altum resursu pieejamība, kā arī ES fondu finansējuma pieejamība. Pagaidām apgūti jaunā ES fondu perioda līdzekļi tikai 248 miljonu eiro apmērā no kopējā finansējuma 4,4 miljardu eiro apmērā, bet jau otrais perioda gads iet uz beigām.

Pēc Valsts prezidenta uzskatiem, valdības atbildīgās ministrijas ir nepiedodami vāji strādājušas, ievērojami vilcinot jaunā ES fondu perioda apguvi, kas atstāj ietekmi uz valsts attīstību un budžetu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra