Latvijas tautsaimniecības attīstībai kritiski svarīgi, lai būtu nodrošināta jaunu kredītu pieejamība gan uzņēmējdarbībai, veicinot ražošanu, gan ģimenēm mājokļu iegādei – īpaši tām, kurās aug vairāki bērni. To, pārrunājot aktualitātes banku nozarē ar Latvijas Komercbanku asociācijas prezidentu Mārtiņu Bičevski, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka šajā nozarē svarīgi arī uzlabot tiesisko vidi – gan tiesu darbības ātrumu un efektivitāti, gan arī īstenot tiesnešu mācības, kam ar nākamo gadu būs pieejams ES finansējums.

Atbildot uz Valsts prezidenta paustajām bažām, ka mazie un vidējie uzņēmēji Latvijā tiek kreditēti nepietiekami, M.Bičevskis skaidroja, ka problēma bieži vien ir uzņēmumu uzkrātajās saistībās un nepietiekamajā peļņā, lai šīs saistības segtu, turklāt jaunu uzņēmumu, kas sper pirmos soļus biznesā, kreditēšanu daudzas bankas nevar atļauties augsto risku dēļ. Komercbanku asociācijas vadītājs tomēr norādīja, ka 2015.gada pirmajā pusgadā jauni kredīti izsniegti vairāk nekā 3500 Latvijas uzņēmumu (kopumā 602 miljoni eiro) un kreditēšana aug straujāk par IKP pieaugumu valstī.

Runājot par ģimenēm ar vairākām atvasēm, Raimonds Vējonis akcentēja nepieciešamību turpināt valsts atbalsta sniegšanu mājokļu kreditēšanā. M.Bičevskis apliecināja, ka iepriekš piešķirtais valsts atbalsts mājokļu kreditēšanā sevi attaisnojis, taču kopējais šī gada 2.ceturksnī izsniegto kredītu skaits jaunām ģimenēm bijis seškārt liekāks, proti, to saņēmušas vairāk nekā 2400 ģimenes.

Valsts prezidents ar Komercbanku asociācijas prezidentu pārrunāja turpmāko Latvijas finanšu sektora attīstību, secinot, ka tās pamatā jābūt skaidrai valsts politikai par finanšu pakalpojumu eksporta lomu tautsaimniecībā, kā arī konkurētspējai, ko garantētu pievilcīga un prognozējama nodokļu vide.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra