Venecuēlas bolivāra vērtība turpina samazināties, un pašlaik tā ir ārkārtīgi zemā līmenī, raksta Business Insider.

Saskaņā ar oficiālo bolivāra/ASV dolāra maiņas kursu, par divu bolivāru naudaszīmi iespējams saņemt 0,31 dolāru. Tiesa gan, šim kursam nav būtiskas nozīmes, jo visa bolivāru maiņa pret dolāriem un eiro notiek melnajā tirgū, kur maiņas kurss ir pavisam savādāks. Patlaban par vienu dolāru iespējams saņemt 676,88 bolivārus. Gada laikā valūtas vērtība ir būtiski kritusies – pirms gada par vienu dolāru bija jāmaksā 300 bolivāri, taču tagad šī summa ir vairāk nekā divkāršojusies.

Venecuēlas ekonomikai neklājas spīdoši – tās inflācija uzņēmusi spirālveida izaugsmes tempu. Pēc oficiālajiem datiem inflācija ir 68,5%, taču arī šajā gadījumā, tāpat kā valūtas kurss, tas īsti neatspoguļo īstenību. Profesors Stīvs Hanks lēš, ka inflācija drīzāk ir 808%.

Valsts ir lielākais naftas eksportētājs, un lielākoties krīzi izraisa tieši naftas cenu kritums. Līdz ar to valstij ir izveidojies riskantākais parāds pasaulē, kas rada augstāko iespējamību potenciālam valsts defoltam. Nereti valstī ir grūti iegādāties pārtiku un veikalu plaukti bieži vien ir tukši, tāpat sabiedriskā kārtība aizvien pasliktinās.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra