AS Ventspils nafta koncerna neto apgrozījums 2006.gadā sasniedzis 69,2 miljonus latu, bet neto peļņa – 7,4 miljonus latu, un tas ir par 1,6 miljoniem latu vairāk, nekā plānots, liecina uzņēmuma biržai sniegtā informācija.

AS Ventspils nafta apgrozījuma līmeni, kas ir zemāks par plānoto, ietekmēja dzelzceļa pārvadājumu nestabilā un iepriekš faktiski neprognozējamā situācija, kas ietekmēja AS Ventspils nafta meitas sabiedrību SIA Ventspils nafta termināls.

Lai gan SIA Ventspils nafta termināls pārskata periodā strādājis stabili, gūstot peļņu vairāk nekā 0,6 miljonu latu apjomā, paredzams, ka arī 2007.gadā uzņēmuma rezultāti būtiskā apmērā būs atkarīgi no sarežģītās situācijas naftas produktu dzelzceļa pārvadājumu jomā. Tajā pašā laikā jāuzsver, ka pārskata periodā SIA Ventspils nafta termināls vadība, intensīvi iesaistoties jaunu pakalpojumu veidu ieviešanā, uzskatāmi aktivizēja naftas un naftas produktu pieņemšanu no jūras. SIA Ventspils nafta termināls 2006.gadā pārkrāvis kopumā 5,7 miljonus tonnu naftas un naftas produktu. No kopējā pārkraušanas apjoma 1,24 miljonus tonnu veido nafta un naftas produkti, kas terminālim piegādāti ar tankkuģiem pa jūru, un tas ir
par nepilnu miljonu tonnu vairāk nekā 2005.gadā. Naftas un naftas produktu piegādes iespēju ar tankkuģiem pa jras ceļu atzinīgi novērtējis arī AS Ventspils nafta jaunais akcionārs starptautiskais konsorcijs Vitol, ar kura starpniecību jau 2006.gada rudenī terminālis pieņēma ievērojama apjoma naftas produktu kravas no jūras. Šī sadarbība turpinās.

AS Ventspils nafta meitas sabiedrība Baltijas valstīs lielākais poligrāfijas koncerns AS Preses nams pārskata periodā turpināja 2005.gadā iesākto vērienīgo organizatorisko un funkcionālo pārmaiņu īstenošanu uzņēmuma biznesa mērķu sasniegšanai un darbības maksimālas efektivitātes nodrošināšanai.

Pārskata periodā AS Ventspils nafta valde īpašu uzmanību ir veltījusi jautājumiem, kas saistīti ar koncerna nekustamo īpašumu biznesa virziena attīstību, izzinot profesionāļu viedokļus par koncernam piederošā nekustamā īpašuma potenciālajām attīstības perspektīvām Rīgā, Balasta dambī 3. Minētais zemes gabals atrodas pilsētas centrā, stratēģiski izdevīgā vietā Ķīpsalā, un uz tā patlaban atrodas AS Ventspils nafta meitas sabiedrības poligrāfijas koncerna AS Preses nams administratīvās un ražošanas telpas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra