Veselības ministrija (VM) apkopojusi un Finanšu ministrijai (FM) iesniegusi savas jaunās politikas iniciatīvas kopumā 160 miljonu eiro apmērā, pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Iniciatīvas paredzētas veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšanai pacientiem. Minētajos 160 miljonos eiro iekļauti izdevumi pacientu rindu mazināšanai, pacientu iemaksu par pakalpojumiem un līdzmaksājuma mazināšanai, kā arī pakalpojumu tarifu paaugstināšanai slimnīcās un ambulatorajās iestādēs.

Tāpat plānots paaugstināt ārstniecības personu atalgojumu, attīstīt kompensējamo medikamentu sistēmu, kā arī jaunajās politikas iniciatīvās iekļautas arī izmaksas, kas rastos par 11 Latvijas slimnīcu valsts galvoto aizdevumu pakāpenisku atmaksu.

Šneiders arī uzsvēra, ka VM jaunās politikas iniciatīvas tiks skatītas kopā ar citu ministriju iecerēto, kā arī nākamā gada valsts budžeta kontekstā.

Tāpat Šneiders norādīja, ka par detalizētāku jauno politikas iniciatīvu aprakstu ministrija vēl šobrīd plašākus komentārus nesniedz.

Pērn VM jaunajām politikas iniciatīvām pieprasīja 110 miljonus eiro. Tāpat, kā liecina toreizējie ministrijas aprēķini, uz 2016.gadu bija plānots pieprasīt salīdzinoši lielāku summu, nekā pieprasīts šobrīd. Pagājušajā gadā bija aprēķināts, ka 2016.gadā tiks pieprasīti 223 miljoni eiro jauno politikas iniciatīvu realizēšanai.

Jau ziņots, ka 11 Latvijas slimnīcu ņemto valsts galvoto kredītu apmaksai līdz apmēram 2040.gadam ik gadu no valsts budžeta būtu nepieciešami 7-8 miljoni eiro.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra