SIA Via Sms konsolidētais apgrozījums pērn sasniedzis 11,6 miljonus eiro apmērā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Pārskata perioda peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) sasniedza 3,5 miljonus eiro, neto peļņa pēc nodokļiem sasniedza 1,9 miljonus eiro, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad peļņa bija 702,5 tūkstoši eiro.

Kredītportfelis pārskata perioda beigās sasniedza 8 miljonus eiro.

SIA Via Sms Grupa 2014. gadā pārdeva visas tai piederošās kapitāla daļas Spānijas meitas sabiedrībā Via Sms Minicredit S.L., kā rezultātā 2014. gada starpperiodu pārskats neietver datus par minēto meitas sabiedrību, kas, savukārt, ir ietverta 2013.gada attiecīgajā periodā.

Uzņēmums skaidro, ka tas ir iemesls, kādēļ 2014.gadā ir samazinājies neto apgrozījums par 20% un neto kredītportfelis par 4%, taču, neskatoties uz to, peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) ir pieaugusi par 17%, savukārt kopējā neto peļņa pēc nodokļiem ir pieaugusi par 175%. Izslēdzot Spānijas meitas sabiedrības pārdošanas ieņēmumus, neto peļņa ir palielinājusies vairāk nekā 2 reizes, sasniedzot 118% pieaugumu.

VIA SMS Group 2014.gada decembrī palielināja savu pamatkapitālu par 800 tūkstošiem eiro. Pārskata gada beigās pamatkapitāls sasniedza 803 tūkstošus eiro, bet kopējais pašu kapitāls sasniedz 548 tūkstošus eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra