Piektdien Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis un Gruzijas Finanšu ministrijas Izmeklēšanas dienesta vadītājs Lerijs Barnabišvili (Lerry Barnabishvili) parakstīja starptautisku sadarbības līgumu, kas paredz pieredzes un informācijas apmaiņu operatīvo un ar izmeklēšanas darbu saistītu jautājumu risināšanā, informē VID.

Parakstītais sadarbības līgums paredz vēl ciešāku un operatīvāku sadarbību dažādās jomās, kas saistītas ar noziedzīgu nodarījumu valsts ieņēmumu jomā un citu ekonomisko noziegumu novēršanā, atklāšanā un apturēšanā. Saskaņā ar noslēgto līgumu informācijas apmaiņa plānota par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un citiem ekonomiskiem noziegumiem novēršanu un apkarošanu, kā arī metodisko norādījumu sniegšana. Būtiska būs arī pieredzes apmaiņa attiecībā uz informācijas sistēmu uzstādīšanu un to izmantošanu, lai novērstu un apkarotu noziedzīgus nodarījumus valsts ieņēmumu jomā. Noslēgtais līgums paredz arī darba grupu izveidi, pārstāvju apmaiņu, ekspertu un personāla apmācību, kā arī konferenču un semināru organizēšanu par problēmjautājumiem, kas saistītas ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas, noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu un citu ekonomisko noziegumu novēršanu un apkarošanu.

Savstarpējā izpratne par sadarbības līguma nepieciešamību tika panākta jau šī gada aprīlī, kad VID Finanšu policijas pārvaldes direktora vietniece K.Prusaka-Brinkmane un Finanšu izlūkošanas daļas vadītājs M.Vītols apmeklēja Gruzijas Finanšu ministrijas Izmeklēšanas dienestu, kur iepazinās ar Gruzijas Izmeklēšanas dienesta struktūru un uzdevumiem, kā arī iepazīstināja Gruzijas kolēģus ar VID Finanšu policijas pārvaldes struktūru, uzdevumiem un pieredzi noziedzīgu nodarījumu valsts ieņēmumu jomā novēršanā un apkarošanā. Tāpat minētās vizītes ietvaros notika arī diskusijas, kuru laikā padziļināta uzmanība tika pievērsta abu valstu iestāžu operatīvajam un izmeklēšanas darbam finanšu noziegumu izmeklēšanas jomā – PVN krāpšanām, gadījumiem, kad notiek ļaunprātīga iejaušanās kases aparātu darbībā un citām izmeklēšanas iestāžu prioritātēm, problēmām un to risinājumiem.
Gruzijas Finanšu ministrijas Izmeklēšanas dienesta pārstāvji viesojas Latvijā no šī gada 20. augusta līdz 23. augustam.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra