Lai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas darbinieki varētu apliecināt savas pilnvaras, uzrādot žetonus, ceturtdien, 8.februārī, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts Finanšu ministrijas sagatavots Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts par VID Finanšu policijas ierēdņu žetoniem, Db.lv informēja Finanšu ministrijas sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Melnace.

Finanšu policija ir VID struktūrvienība, kura realizē tiesību aizsardzības iestādes funkcijas. Lai struktūrvienību varētu identificēt kā tiesību aizsardzības iestāžu funkciju veicēju, ir nepieciešama atšķirības zīme žetona veidā. Žetons kopā ar VID apliecību nepieciešams Finanšu policijas amatpersonu pilnvaru apliecināšanai.

MK noteikumi reglamentēs VID finanšu policijas ierēdņu žetona aprakstu un nēsāšanas kārtību. Žetons būs vairoga formā. Tā centrā plānots VID logo attēls, virs logo attēla uzraksts - "Finanšu", savukārt, zem logo attēla uzraksts "policija" bordo krāsā uz pulēta sudraba fona. Žetona apakšējā daļā vidū paredzams, ka būs finanšu policijas amatpersonas identifikācijas numurs bordo krāsā uz pulēta sudraba fona. Bet uz žetona pamatnes laukuma augšējā daļā uzzīmētas taisnas līnijas, kas imitēs saules staru. Apakšējā daļa paredzēta matēta. Žetona platums - 50 mm, augstums - 60 mm.

Saskaņā ar noteikumiem Finanšu policijas darbinieki žetonu nēsās speciālā bordo krāsas ādas makā dienesta pienākumu izpildes laikā un uzrādīs kopā ar VID ierēdņa dienesta apliecību.

Paredzams, ka Finanšu policija žetonus pakāpeniski ieviesīs līdz 2007.gada 1.aprīlim.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra