Vispārējās valdības budžeta deficīts 2014. gada beigās bija 366,1 miljons eiro jeb 1,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds sasniedza 9,625 miljardus eiro jeb 40,6 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai apkopotie vispārējās valdības budžeta deficīta un parāda 2015. gada oktobra notifikācijas rezultāti.

Salīdzinājumā ar Finanšu ministrijas gada pārskatā norādītajiem naudas plūsmas datiem, kur 2014. gadā konsolidētā kopbudžeta deficīts bija 397,3 miljoni eiro jeb 1,7% no IKP, CSP aprēķinātais budžeta deficīts atbilstoši EKS 2010 metodoloģiskajām prasībām ir par 31,2 miljoniem eiro mazāks.

Atbilstoši EKS 2010 metodoloģiskajām prasībām veiktas korekcijas, lai aprēķinos ievērotu uzkrājuma principu, no valdības sektora bilances izslēgti finanšu darījumi, neitralizēta ES fondu ietekme, iekļauti uz vispārējās valdības sektoru pārklasificēto kapitālsabiedrību dati, koriģētas debitoru prasības, kreditoru saistības, kā arī veiktas citas korekcijas.

Iepriekš publicētie vispārējās valdības budžeta deficīta un parāda dati par iepriekšējiem gadiem ir pārrēķināti, ņemot vērā Eiropas Savienības statistikas biroja Eurostat ieteiktos metodoloģiskos pilnveidojumus dialogvizītes laikā 2015. gada maijā. Lielāko ietekmi uz pārrēķinu rezultātiem ir devusi Uzturlīdzekļu garantijas fonda neatgūstamo maksājumu iekļaušana valdības izdevumos, radio frekvenču spektra joslas lietošanas tiesību izsoļu atspoguļošana valdības ieņēmumos, Eiropas Savienības fondu atmaksu korekcijas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra