Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Finanses

Foto: Reuters/Scanpix

Vitol: Naftas cenas turēsies zemas vēl 10 gadus  3

Naftas cenas zemā līmenī turēsies vēl 10 gadus, jo Ķīnas ekonomikas izaugsme bremzējas un ASV ieguves nozare rīkojas tā, lai bremzētu jebkādu kāpumu, atsaucoties uz Vitol Group vadītāju Aianu Teiloru, raksta Bloomberg.

«Ir grūti prognozēt strauju cenas kāpumu,» viņš sacījis, piebilstot, ka visdrīzāk nākamajā desmitgadē naftas cena svārstīsies diapazonā ar vidējo atzīmi 50 dolāri par barelu.

«Mēs uzskatām, ka cena svārstīsies kādā diapazonā, kas, visticamāk, būs starp 40 un 60 dolāriem par barelu,» viņš sacījis, prognozējot, ka tajā cenas turēsies 5-10 gadus.

Vitol tirgo vairāk nekā 5 miljonus barelu jēlnaftas un naftas pārstrādes produktu dienā, kas ir pilnīgi pietiekami, lai apmierinātu Vācijas, Francijas un Spānijas kopējo pieprasījumu.

Vitol vadītājs sacīja, ka nav pārliecināts, vai cena ir sasniegusi jau savu zemāko līmeni, ņemot vērā, ka piedāvājuma apjomi aizvien pārsniedz pieprasījumu, tādējādi papildinot jau tā pārpildītās rezerves.

Tomēr viņš paredz, ka gada otrajā pusē naftas cena nedaudz atgūsies, sasniedzot 45-50 dolārus par barelu.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Krievija piecās nedēļās otro reizi samazina procentu likmi

Krievija piecās nedēļās otro reizi samazina procentu likmi

Krievijas centrālā banka piektdien pieņēma lēmumu pēdējo piecu nedēļu laikā otro reizi samazināt bāzes procentu likmi, tādējādi cenšoties veicināt valsts ekonomikas atlabšanu. Banka bāzes procentu likmi pazemināja no 9,75% uz...

Reklāma