Pirmdien autoražotāja Volkswagen AG akcijas cena piedzīvoja smagāko kritumu gandrīz septiņu gadu laikā pēc tam, kad kompānijas pārstāvji atzinās, ka vairākus gadus ir krāpušies dīzeļa dzinēja emisijas testos, raksta Bloomberg.

Tādējādi uzņēmums riskē saņemt soda naudu vairāku miljardu dolāru apmērā un pasaules otrā lielākā autotirgus patērētāju nosodījumu.

Pēc šīm ziņām pirmdien kompānijas akcijas cena saruka par 17% jeb 27,9 eiro līdz 134,5 eiro, kas ir lielākais kritums kopš 2008. gada novembra. Kopumā Volkswagen akcijas cena šajā gadā ir sarukusi par 25% un kompānijas vērtība patlaban ir 65,3 miljardi eiro.

Svētdien Volkswagen vadītājs Martins Vinterkorns paziņoja, ka kompānija patlaban sadarbojas ar izmeklētājiem un šajā lietā ir pasūtījusi iekšējo izmeklēšanu. Kompānijas vadītājs uzsvēris, ka viņam ir ārkārtīgi žēl par sabiedrības uzticības iedragāšanu. Volkswagen apturējusi to automašīnu tirdzniecību, kuras iesaistītas šajā skandālā, neskatoties, ka tās bijušas Vinterkorna ASV tirgus iekarošanas stratēģijas stūrakmens. Kopumā tas aptver gandrīz pusmiljonu automašīnu.

Tiek lēsts, ka Volkswagen varētu saņemt 18 miljardu dolāru sodu, turklāt varētu tikt ierosināta krimināllieta.

Vācijas autoražotājs ir atzinis, ka aprīkojis ASV automašīnas, kas darbojas ar dīzeli ar speciālu programmatūru, kas ieslēdz pilnu piesārņojuma kontroli tikai brīdī, kad automašīna iet oficiālos piesārņojuma testus.

Volkswagen ar ekoloģisku un spēcīgu dīzeļa automašīnu palīdzību cerēja audzēt pārdošanas apjomus ASV, kur tie jau gadiem nespēja palielināties. Pērn Volkswagen markas automašīnu tirdzniecības apmēri ASV saruka par 10% līdz 366,97 tūkstošiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra