Pirmdien mārciņas vērtība pret eiro samazinājās, tirgus dalībnieku vidū valdot satraujumam, ka Lielbritānija Eiropas Savienību pametīs drīzāk nekā tirgus dalībnieki lēsa, raksta Bloomberg.

25. jūlija laikrakstā Independent rakstīts, ka Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons nākamā gada jūnijā rīkos balsojumu par izstāšanos no ES. Iepriekš valdība apgalvoja, ka vēlēšanas tiks rīkotas līdz 2017. gada beigām.

Tāpat, ņemot vērā prognozes par augstākām bāzes procentu likmēm, eksperti uzskata, ka valsts ekonomikas izaugsme palēnināsies. Tā rezultātā pēdējo divu nedēļu laikā Lielbritānijas mārciņas vērtība ir svārstījusies starp straujāko kāpumu kopš 2009. gada līdz pat sliktākajam rezultātam kopš šā gada maija.

«Ziņas par referendumu ir mazinājušas mārciņas spožumu,» saka Societe Generale eksperts Kits Džuks, piebilstot, ka mārciņai iepriekš bija spēcīgs kāpums, taču jaunākā informācija šo pieaugumu kādu brīdi var bremzēt.

Pirmdien mārciņas vērtība pret eiro samazinājās par 0,8% līdz 71,4 pensiem par eiro, savukārt pret dolāru izmaiņas bija pavisam nelielas un tā turējās pie 1,5507 dolāru atzīmes. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra