Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) pagalmā Rīgā, Aizkraukles ielā 21 sākta Biofarmācijas centra būvniecība. Ēkas celtniecības darbus plānots pabeigt līdz šā gada novembrim.

Centra izveidē kopumā tiks ieguldīti 5,3 miljoni eiro, no tiem 4,5 miljoni eiro ir ERAF ieguldījums, 644 tūkstošus eiro investē OSI un 167 tūkstošus nodrošina valsts budžets.

Centra izveidošana ļaus veikt visaugstākā līmeņa preklīniskos pētījumus par jaunu zāļu kandidātvielu darbības mehānismiem, iesaistīties ķīmiskās bioloģijas pētnieciskajos projektos un iegūt drošus toksikoloģijas un bioekvivalences datus Labas laboratoriju prakses (GLP) prasībām atbilstošos apstākļos, būtiski paplašinot sadarbības iespējas ar farmaceitiskās nozares uzņēmumiem Latvijā un ārvalstīs kā arī nodrošinot tiem jaunu zāļu vielu attīstībai nepieciešamos rezultātus.

Biofarmācijas centrā izvietotā jaunā aparatūra ļaus veikt pētījumus par šūnu organellu un izolētu orgānu funkcionalitātes izmaiņām dažādu patoloģiju ietekmē, pētīt eksperimentālo dzīvnieku enerģijas metabolisma un uzvedības izmaiņas ļoti ilgā laika periodā, kā arī proteīnu izmaiņu pētījumus smadzeņu audos, kas neapšaubāmi pavērs jaunas iespējas zāļu vielu un diagnostikas līdzekļu izstrādē.

Jaunā centra kopējā platība būs 1676 m2. Būvdarbus veic būvkompānija SIA Velve.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 2016. gada jaunajā biofarmācijas centrā Rīgā varēs veikt farmakoloģiskos un preklīniskos pētījumus, kas veicinās nozares konkurētspēju, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) biofarmācijas centrs tiek būvēts, lai attīstītu farmācijas un biomedicīnas valsts pētniecības centra zinātnisko infrastruktūru, projekta partneri ir Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte.

Centrā varēs darboties zinātnieki un studenti no valsts zinātniskajām institūcijām. Projektu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), OSI un tam ir piešķirts valsts līdzfinansējums.

Pētīs vēzi

OSI direktors Ivars Kalviņš DB informē, ka biofarmācijas centrā, kas darbību sāks nākamā gada 1.janvārī, tiks turpināti projekti Valsts pētniecības programmas ietvaros par jaunām zāļu vielām sirds asinsvadu slimību un vēža ārstēšanai, kā arī InnovaBalt projekts, kura ietvaros notiek zinātniski pētniecisko prasmju pilnveidošana, veicot kopīgus pētījumus ar dažādu ES valstu un ASV zinātniekiem. Jaunajā centrā tiks veikti arī pētījumi jaunu antibakteriālo un pretmalārijas līdzekļu izstrādē, stāsta I. Kalviņš. OSI piedalās ES projektā Enable, kas ir viena no lielākajām pasūtītajām OSI zinātniskajām izstrādnēm šajā jomā. Biofarmācijas centrs ļaus zāļu izstrādes procesu Latvijā novest līdz klīnisko pētījumu fāzei, jo tajā būs iespējams veikt visus tos pētījumus, kas nepieciešami, lai varētu tikt uzsākti klīniskie pētījumi ar jaunām zāļu vielām vai jaunām zāļu formām jau zināmām zālēm. «Viens no obligātiem priekšnoteikumiem šādiem pētījumiem, arī ar laboratorijas dzīvniekiem, ir tā saucamā labas laboratorijas prakses nodrošināšana, kas atļauj iegūt zāļu reģistrācijai nepieciešamos datus normatīvo aktu prasībām atbilstošā vidē un kvalitātē,» atzīst I. Kalviņš.

Komentāri

Pievienot komentāru