Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Foto & Video

Start-up kustība «eksplodē»; TechHub Riga ievācas jaunajās telpās Vecrīgā    11

Latvijas jauno tehnoloģiju uzņēmumu koprades telpas TechHub Riga pārceļas uz jaunām telpām Vecrīgā, netālu no Laimas pulksteņa. TechHub Riga valdes priekšsēdētājs Andris K. Bērziņš atzīst, ka pēdējo gadu laikā start-up kustība Latvijā ir «eksplodējusi», liekot paplašināt koprades telpu platību.

TechHub Riga, kas darbojas jau divus gadus, paplašinājies, valdē darbu uzsākot divu TechHub Riga tehnoloģiju uzņēmumu vadītājiem - Annai Andersonei no interneta dizaina platformas Froont un Mārim Daģim no digitālo maksājumu platformas Sellfy.

Db.lv bija iespēja viesoties jaunajās TechHub Riga telpās Kaļķu ielā 15. Iepriekšējās telpas Citadeles ielā tika pamestas, jo tajās kļuva par šauru, Db.lv stāstīja TechHub Riga pārstāvji. Jūs varat aplūkot jauno TechHub Riga telpu galerijā augstāk!

«Citadeles ielā mēs varējām uzaugt, paldies labsirdīgiem namatēviem Džerijam Virtam (Jerry Wirth) un Deividam Derūsam (David DeRousse), kas atvēlēja telpas par mums pieejamu cenu. Bet esam tās izauguši, un pirmās komandas jau drīz būs izaugušas un atradušas pašas savus birojus - tā kā tam jānotiek veiksmes gadījumos,» skaidroja Andris K. Bērziņš, TechHub Rīga līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs. Viņš arī norāda - «start-up kustība Rīgā un Latvijā ir burtiski eksplodējusi, un pieprasījums pēc telpām mums pārsniedza iespējas».

TechHub Riga rīcībā 800 m2 kopdarbības telpas Kaļķu ielā 12-14 nonāks septembrī. Tajās ieplānotas kopējās darba telpas mazākajām komandām, kā arī daļēji nodalītas telpas lielākām komandām (5-15 cilvēkiem). Tāpat telpās paredzēta atsevišķa pasākumu zāle un vasaras terase.

TechHub Riga pašlaik ietilpst 30 uzņēmumi, un līdz ar telpu paplašināšanu organizācija aicina pieteikties jaunus biedrus.

Kā nodibinājums TechHub Riga izdevumus sedz gan ieņēmumi no biedru maksām, gan arī labvēļu un sponsoru ziedojumi. Ziedotāju starpā ir, piemēram, tai skaitā Telia Latvija un LMT. Dibināšanas brīdī idejas attīstībai palīdzēja Founder Members – biedru grupa, kas iemaksāja trīs gadu biedru maksu uz priekšu, palīdzot segt uzsākšanas izmaksas, Db.lv skaidroja TechHub Riga pārstāvji. Informācija TechHub Riga mājaslapā liecina, ka atšķirībā no dalības veida biedra maksa ir no 80 eiro mēnesī līdz 360 eiro gadā.

TechHub Riga ir sabiedriska organizācija – nodibinājums. To dibināja Andris K. Bērziņš, Gunārs Grundštoks, Ernests Štāls un Viesturs Sosārs. Kā skaidro TechHub Riga pārstāvji nodibinājuma mērķis ir palīdzēt radīt vidi jauniem, uz tehnoloģiju un inovācijām balstītiem uzņēmumiem jeb «Skype Latvjiai».

Saistītie raksti