Jaunākais izdevums

Ģimenes uzņēmumā Liepājā ražoto sieviešu veļu ar zīmolu Nikol Djumon var atrast pat Japānas, ASV un Austrālijas veikalos.

SIA Nikol Djumon ir salīdzinoši neliels darbinieku skaits, gada apgrozījums nesasniedz pat pusmiljonu latu, taču noiets ar pašu radītu zīmolu rotātai sieviešu veļai atrasts vairāk nekā 30 pasaules valstīs, tostarp Izraēlā, Japānā un arābu valstīs, kur tirgus specifika daudziem ražotājiem likusi atteikties no sadarbības. Turklāt Nikol Djumon eksporta apjoms ir nedaudz lielāks nekā vidēji nozarē. Uzņēmums tikai pērn sācis realizēt produkciju arī Latvijā, līdz tam visa produkcija tika pārdota aiz valsts robežām. 2011. gadā Nikol Djumon bija viens no konkursantiem kategorijā Eksportspējīgākais komersants Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Eksporta un Inovāciju balvai. Uzņēmuma vadība eksporta veiksmi skaidro ar detalizētu pieprasījuma izpēti un drosmīgu mārketingu. Līdzīgi kā citi veļas ražotāji Latvijā, Nikol Djumon ārvalstīs piedāvā nevis šūšanas pakalpojumus, bet pašu izstrādātas kolekcijas.Viens no mārketinga paņēmieniem, kas ļoti labi kalpojot šajās valstīs, ir ģimenes leģendā balstīts zīmols. Proti – 18. un 19. gs mijā Francijā, Parīzē, dzīvojusi uzņēmuma īpašnieka Nikolaja Birjukova vecvecvec...māmiņa, kura bijusi iecienīta modiste un šuvusi veļu parīzietēm. Madam Djumon atstājusi mantojumā ģimenei savas skices, un tās iedvesmojušas Nikolaju, pēc profesijas juristu, pievērsties veļas šūšanas biznesam.

Šā gada janvārī, Parīzes izstādē Salon Intrernational de la Lingerie uzņēmuma modelētājas Ineses Rodovičas izstrādātā kolekcija LEO tika demonstrēta īpašā modes tendenču (Trend) forumā, jo konsultāciju aģentūras Nelli Rodi organizētajā konkursā kolekciju atzina par modes stila etalonu 2012-2013. gada sezonai.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Desmit Latvijas apakšveļas ražošanas uzņēmumi piedalījušies vienā no būtiskākajām apakšveļas nozares izstādēm pasaulē Salon International de la Lingerie 2012, kas notiek Parīzē.

Izstādē ik gadu piedalās ap 500 apakšveļas zīmolu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā Latvijas Nacionālajā stendā piedalījās uzņēmumi Elli, Gracija-RIM, Orhideja, Regina N, Roksa, Novella, Stefi L, Nikol Djumon, Rosme, Glora.

Starptautiskā konsultāciju aģentūra Nelli Rodi visiem izstādē pārstāvētajiem apakšveļas modeļiem rīkoja trendu halli - jaunāko veļas paraugu vērtēšanu, kur katrs uzņēmums varēja nosūtīt 3 paraugus. No Latvijas firmām vērtēšanai tika izvēlēts viens paraugs Nikol Djumon un viens NEW ROSME, kuri kopā ar citiem jau Eiropā atzītiem zīmoliem tika prezentēti speciālā modes mākslinieku un profesionāļu forumā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Desmit Latvijas veļas ražotāji ar kopīgu Latvijas stendu piedalīsies tekstilražošanas izstādē Salon International de la Lingerie Parīzē.

Izstāde notiks no 21. līdz 23. janvārim. Dalību tajā pieteikušas deviņas Liepājas firmas un viena Rīgas firma, Db.lv informēja Latvijas veļas ražotāju asociācijas (LATVERA) vadītājs Jurijs Hadarovičs. Uz Franciju plāno doties New Rosme, Elli, Glora, Grācija-RIM, Nikol Djumon, Novella, Orhideja, Regina N, Roksa un Stefi L. Dalību izstādē atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra no programmas, kas paredzēta nacionālo kopstendu organizēšanai starptautiskajās izstādēs. Veļas ražotāji saņēmuši atbalstu trim Parīzes izstādēm gandrīz 90% apjomā no izmaksām, kas ir ap 90 tūkstošiem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Latvijas apakšveļas ražotāji dodas uz Parīzi

Lelde Petrāne, 06.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar nacionālo stendu nozīmīgākajā apakšveļas nozares izstādē Parīzē (Francijā) sevi pieteiks Latvijas ražotāji. Starptautiskā izstāde Mode City 2012 notiks no 7. līdz 9.jūlijam.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Veļas ražotāju asociāciju organizētajā Latvijas nacionālajā stendā piedalīsies uzņēmumi: Gracija-RIM, Orhideja, Stefi L, Novella, Roksa, Glora, Nikol Djumon.

Izstāde Mode City ir viena no būtiskākajām apakšveļas nozares izstādēm pasaulē, kuru ik gadu apmeklē vairāk nekā 27 tūkstoši iepircēju, no kuriem 75% ir ārvalstu iepircēji, bet 25% pārstāv Franciju.

Šogad izstādē piedalās aptuveni 500 apakšveļas zīmolu no visas pasaules, kas tiek pārstāvēti 4 izstādes specializētajās sadaļās: augstākās klases zīmolu korsetes un apakšveļa; dizaina un sporta apģērbu zīmoli; luksusa apakšveļa un peldkostīmu zīmoli; jaunie ražotāji un pludmales apģērba dizaineri.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Liepāja smeļ Eiropas akā

Vēsma Lēvalde, 07.03.2013

Vērienīgākie struktūrfondu līdzfinansētie projekti Liepājā ir saistīti ar transporta un ostas infrastruktūru.

Foto: LSEZ pārvalde

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēdējā plānošanas periodā no Eiropas Savienības struktūrfondiem liepājnieku algām piesaistīti gandrīz 30 miljoni latu.

Ja ES fondu līdzekļi Liepājai nebūtu pieejami, iespējams, būtu slēgti daudzi uzņēmumi, samazinātos ostas kravu apgrozījums, neveidotos tūrisma industrija, uzņēmumi investētu mazāk līdzekļu jaunu produktu radīšanā, izglītības un investīciju iespējas Liepājā zaudētu pievilcību, secināts SIA AC Konsultācijas veiktajā pētījumā par ES fondu ietekmi uz Liepājas ekonomiku. Ieguvēji ir ne tikai ES projekta īstenotāji, bet arī vietējie komersanti, kas tiek nodrošināti ar pasūtījumiem, kā arī darbaspēks, kam radītas papildu darbavietas. Tomēr pilsētai jāmazina atkarība no Eiropas fondiem, jāmeklē citi finanšu instrumenti ekonomikas sildīšanai, jo īpaši tāpēc, ka, pirms būs pieejams nākamā plānošanas perioda finansējums, noteikti būs pārrāvuma periods, norāda eksperti.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2021. gada 2. ceturksnī Liepājā reģistrētajos uzņēmumos bija 29 077 darba vietas, kas ir par 1591 vietām vairāk nekā tādā pašā periodā pērn, liecina Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Attīstības pārvaldes apkopotā statistika.

Kopumā Liepājas uzņēmējdarbības vide veiksmīgi atkopjas no Covid-19 izraisītajām sekām – šogad darba vietu skaits gandrīz sasniedzis pirms pandēmijas līmeni – 2019. gada 2. ceturksnī Liepājā bija 29 094 vietas.

Pēdējo divu gadu periodā darba vietu skaits palielinājies četrās tautsaimniecības nozarēs: rūpniecības nozarē, būvniecības nozarē, veselības un sociālās aizsardzības nozarē, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē. Pārējās nozarēs darba vietu skaits š.g. 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, samazinājies.

2021. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 2. ceturksni, vidējais darba vietu skaits palielinājies gandrīz visās tautsaimniecības nozarēs, izņemot zivsaimniecības un mežsaimniecības nozari, siltumapgādes un elektroenerģijas apgādes nozari, ūdens apgādes atkritumu apsaimniekošanas nozari, informācijas un komunikāciju pakalpojumu nozari, nekustamo īpašumu nozari un citu pakalpojumu nozari. Nozarēs, kurās bijis darba vietu samazinājums, galvenokārt bijis uzņēmumu darbības veida maiņa.

Komentāri

Pievienot komentāru