Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Foto & Video

Kā top?: Latvijas karogs SIA Daiļrade RC  14

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties SIA Daiļrade RC ražotnē, kur top Latvijas karogi. 

Agrāk uzņēmumā notika vērienīga ražošana un strādāja 12 tūkstoši darbinieku, stāsta SIA Daiļrade RC rīkotājdirektore Gaļina Driviniece. 1995.gadā tika uzsākta uzņēmuma sadalīšana un tika atdalīta SIA Daiļrade RC (Daiļrade Radošais centrs). Tā kā šeit bija filiāle, tad tajā ietilpta arī eksperimentālā grupa ar dažādiem speciālistiem, kas radīja tehnoloģijas, pirmos rasējumus un produktus, un vajadzēja sākt tos pārdot.

Tajā laikā bija 350 darbinieki, bet nu palikuši vien 50, viņa stāsta.

Uzņēmums aizvien atrodas ražošanas ēkā Čiekurkalnā, kur četros stāvos izvietoti dažādi ražošanas sektori.
SIA Daiļrade RC patlaban darbojas četros virzienos – ādas izstrādājumi, tekstils, metāls un koks. Šos elementus iespējams arī kombinēt, tādēļ uzņēmumam ir plašas ražošanas iespējas, viņa stāsta.

Par pirmā karoga pasūtījumu G. Driviniece stāsta: «Toreiz vēl bija Vieglās rūpniecības ministrija, kura mums uzticēja atainot vēsturisko Latvijas karogu. Mūsu mākslinieki brauca pie radiem, draugiem, meklēja bēniņos mūsu vēsturisko simbolu. Mēs, saskaņojot krāsas ar etalonu, karogu atjaunojām. Sākotnēji krāsa, tāpat kā visā pasaulē, bija latvian red, bet pēc tam tika apstiprināts tonis 201C.» Pēc tam, kad ministrija tika likvidēta, tad tās funkcijas pārņēma Latvijas Kultūras fonds.

Tolaik bija ļoti daudz šuvēju, jo mēnesī bija nepieciešams izgatavot tūkstošiem eksemplāru, viņa stāsta.

Karogus uzņēmums nešuj no kokvilnas, jo tiem ātri nodilst krāsa, taču nereti, pašvaldības rīkojot iepirkumus, izvēlas piedāvājumu ar lētāko cenu. Tādēļ uzņēmums vairs iepirkumos nepiedalās, jo nespēj konkurēt ar citiem uzņēmumiem, kas spiež cenu uz leju. Tomēr uzņēmuma klientu vidū aizvien ir tādas institūcijas kā Valsts kanceleja, tiesu administrācijas, Ārlietu ministrija un Apvienotais štābs – karogi bijuši arī visur, kur dien Latvijas karavīri.

G. Driviniece uzsver, ka mūsdienās daudzi tirgotāji pārdod karogus, kas ir nestandarta krāsā vai izmērā, tāpat nereti netiek šūti, bet gan drukāti.

Agrāk karogi bija jāapstiprina uz gadu, un bija jāsaskaņo ar Kultūras ministriju, jo tas ir mūsu simbols, taču tagad tiek ražoti dažādas kvalitātes preces.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties karoga ražošanas procesos! 

Saistītie raksti