Dienas Bizness

 • 29 trešdiena,
  marts

  Aldonis, Agija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8646

  USD: 1.0859

Foto & Video

Kā top?: Trauku mazgājamais līdzeklis uzņēmumā SIA Purenn  15

Portāls db.lv šajā reizē viesojas Jelgavā, Latvijas ekoloģisko sadzīves tīrīšanas līdzekļu izgatavotāja SIA Purenn ražotnē.

«Doma par šāda uzņēmuma veidošanu prātā virmoja jau sen, kad vēl braucām uz starptautiskām izstādēm, jo tad redzi, kas tirgū ir pieejams un kas nav, un redzi produktu caur savu prizmu. Šī doma tika vairākus gadus auklēta,» stāsta kompānijas īpašniece Agate Kanča.

Kompānija tirgū startēja ar 20 produktiem, bet patlaban izgatavo aptuveni 30 produktu veidus. Pircēji visvairāk iecienījuši trauku mazgājamos līdzekļus, universālos virsmu tīrītājus, vannasistabas tīrītājus, poda tīrītājus un lamināta grīdas mazgājamos līdzekļus.

Uzņēmums drīzumā plāno tirgū laist vairākus jaunus produktus, piemēram, nākamā gada sākumā, paredzēts tīrīšanas līdzeklis mēbelēm un paklājiem.

Produkti tiek radīti kompānijas laboratorijā Jelgavā, sadarbojoties arī ar piegādātājiem, kuriem ir savas laboratorijas. Uzņēmumam ir piegādātājs Vācijā, ar kuru sadarbībā arī top jauna produkcija. «Izmantojam arī viņu gudrās galvas un resursus, kādi ir viņiem pieejami, jo pētniecībā viņi ir ļoti spēcīgi,» viņa piebilst.

Pašlaik kompānija savu produkciju realizē Igaunijā un Lietuvā, pirmie pasūtījumi ir arī no Krievijas. Tāpat uzņēmums preci eksportē arī uz Vāciju un Zviedriju.

Eksporta tirgos iespējas nu paver arī uzņēmuma nupat iegūtais starptautiski atzītais sertifikāts EcoControl, kas apliecina uzņēmuma ražošanas procesu, izejvielu un gala produkta atbilstību eko produkta statusam.

Lai veiksmīgi nokārtotu sertifikācijas procesu ražotājam bija jāapliecina uzņēmuma darbības atbilstība sekojošos jautājumos: visas ražošanas izejvielas ir dabiskas izcelsmes, ražošanas procesā netiek izmantotas fosilās izejvielas, ģenētiski modificēti organismi un nanotehnoloģijas. Uzņēmuma darbība un vadība ir visaptveroša (holistiska), mērķi ir ilgtspējīgi un tie ietver vides, sabiedrības, darbinieku un piegādātāju intereses. Tāpat vērtēta tika ražotāja dokumentu aprites sistēma, kvalitātes vadības process un standarti.

«Šis ir starptautiski atzīts sertifikāts, kas paver mums plašākas eksporta iespējas. Citu valstu tirgos ar apgalvojumu vien, ka mēs esam eko produkta ražotāji, nepietiek. Ir nepieciešama atzīta sertifikācija, kas regulāri tiek atjaunota un pārbaudīta. Mēs esam izvēlējušies kārtot EcoControl sertifikāciju un nupat noslēguši šo procesu. Sertifikācijas procesā tika auditēts mūsu produktu sastāvs, izejvielu kvalitāte un izcelsme, ražošanas process un ražošanas vadība. Audits uzņēmumā tiks atkārtots katru gadu, bet pats sertifikāts ir jāatjauno ik pēc diviem gadiem. Saņemot šo vienu EcoControl zīmi, mūsu pircēji var būt droši, ka mūsu izejvielas, gala produkts un spēja saglabāt kvalitāti visā procesā, ir starptautiski atzīta un atbilst ekoloģisku sadzīves tīrīšanas līdzekļu statusam,» stāsta A. Kanča.

Pašlaik uzņēmuma ražošanas daļā strādā 4 cilvēki, taču, palielinoties ražošanas apjomiem, tiks audzēts arī darbinieku skaits. Tiesa gan, uzņēmums vēlas paplašināties pakāpeniski, ieguldot savus līdzekļus, lai tirgus krituma gadījumā nebūtu papildus saistību.

Ražošanas telpas arī patlaban pietiek, jo uzņēmums tās cenšas izmantot maksimāli efektīvi, viņa piebilst.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties kompānijas ražotnē, lai uzzinātu, kā top trauku mazgājamais līdzeklis!
 

Saistītie raksti

Komentāri

 • Zigrīda

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 09:31

  +2 -2

  biju iegādājusies šo, cena virs vidējās tirgū. taču kvalitāte - reāls mēsls. daudz mazāk var nomazgāt trauku ar šo vielu (lai kas tā būtu). sorry, LV produkt .. šo vairs nepirkšu

 • Līga

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 09:48

  +5 -2

  Es gan pērku un man patīk. Patīk gan kvalitāte, gan dažādo, neuzbāzīgo, mūsu zemei raksturīgo aromātu izvēle, piemēram, mans favorīts ir brūklene. Protams nedaudz dārgāks nekā lētā ķīmija, bet tiem, kuri grib izvēlēties kaut ko saprotamu un saudzīgu, šī ir forša izvēle. Un man prieks, ka Latvijā ir šādi ražotāji!

 • Maija

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 09:51

  +5 -0

  Es arī pērku, skatos, ka viņi aktīvi ieņem Latvijas veikalu plauktus šobrīd. Labāk atbalstīt savējos!

 • vārds

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 09:52

  +3 -2

  Kas ir nedabīga izejviela? manuprāt, jebkura izstrādājuma pamatā ir dabas procesos radušās vielas, kuras tikai cilvēks (dabas radīts) apstrādā.

 • 32G

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 11:59

  +0 -1

  Nezin kāpēc tur vienā bildē var redzēt veselu iepakojumu ar Silanu

  • pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 12:06

   +1 -0

   pudelītes nav Silan, pieļauju, ka izmanto kastes, lai samazinātu izmaksas

 • Dzintars

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 13:23

  +1 -1

  Redzu, tikai, ka tiek salietas pudelēs izejvielas no vairumtirdzniecības iepakojumiem. Kur pati ražošna?

  • Ko?

   pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 13:39

   +4 -0

   Kādiem vairumtirdzniecības iepakojumiem? Un kādos iepakojumos tad pārdod izejvielas?

 • Vineta

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 13:47

  +2 -1

  Lietoju, ļoti patīk!

 • Vineta

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 13:47

  +2 -1

  Lietoju, ļoti patīk!

 • Džesija

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.25 15:17

  +3 -1

  Man arī patīk, sevišķi univesālais virtuvei un grīdas līdzekļi

 • Lafēra līkne

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.26 01:24

  +5 -0

  Tualates tīrīšanas līdzeklis ar piparmētru ir izcils - tam nav tās pretīgās smakas, kas ir pārējiem līdzekļiem, kā arī notīra ļoti labi. Vēl lietoju veļas mazgāšanas līdzekļus, kas arī ir ļoti labi, turklāt praktiski bez smaržas ( pašam līdzeklim ir smarža, bet izmazgātajai veļai - nav). Atkaļķotājs un universālais virtuves virsmu līdzeklis arī ir labs. Trauku mazgāšanas līdzeklis trauku mašīnām nenomazgāja tējas traipus no krūzes, tā kā secinu, ka tas ir diezgan švaks, toties noteikti derēs tiem, kuri izmanto bioloģisko kanalizāciju.

  Es ļoti priecājos, ka Latvijā ražo ekoloģiskus tīrīšanas līdzekļus praktiski bez smaržas vai ar dabīgu, ļoti vieglu aromātu, kas ātri gaist. Es pērku un pirkšu vēl!

 • Elīna

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.26 04:40

  +3 -0

  Līdzeklis trauku mašīnām - super!

 • Kaspars

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.26 12:16

  +4 -0

  Pazīstu Kristapu Kanču un viņš kā sadarbības partneris vienmēr ir izraisījis tikai un vienīgi cieņu.

 • World

  pirms 4 mēnešiem, 2016.11.29 01:14

  +0 -1

  Mazgāju podu ar kolu, viss super