Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Foto & Video

www.hovding.com

Izķer Zviedrijas uzņēmuma radīto neredzamo ķiveri    10

Atzīstot, ka daudziem velosipēdistiem nopietnu traumu risks nav pietiekams iemesls, lai viņi lietotu neizskatīgās ķiveres, Zviedrijas uzņēmums laidis pārdošanā apkakli, kas darbojas līdzīgi kā gaisa spilvens automašīnā, vēsta thelocal.se.

Produkts, kam piešķirts zviedru vārds Hövding, tiek nēsāts ap kaklu un ietver salocītu gaisa spilvenu, kas piepūšas tikai tad, ja notiek nelaimes gadījums.

Viena no produkta autorēm Anna Haupta norāda, ka Hövding ir gan praktisks aksesuārs, gan dzīvības glābējs.

Kad aktivizēts, drošības spilvens ieņem kapuces formu, aptverot un aizsargājot riteņbraucēja galvu. To kontrolē sensori, kas uztver neparastas kustības.

Uzņēmums nesen piesaistījis 20 miljonus kronu (3 miljoni ASV dolāru) no Industrifonden, valsts atbalstīta fonda, kas dibināts 1979. gadā un investē mazās Zviedrijas kompānijās ar starptautiskas izaugsmes potenciālu.

Lai gan apkakle ir samērā nemanāma, vismaz salīdzinot ar ķiveri, tās autori uzskatīja, ka lietotāji varētu vēlēties, ka tā saskan ar viņu apģērbu, tādēļ izstrādājuši arī noņemamu apvalku, ko var mainīt pēc vajadzības.

Pieprasījums pēc šī produkta, kas pārdošanā nonācis rudenī, bijis augsts un pēc pirmās produkcijas partijas izpārdošanas Hövding pasūtījumi uz laiku apturēti.

Neredzamās ķiveres cena ir 2995 kronas (230 lati).