Dienas Bizness

  • 28 piektdiena,
    aprīlis

    Gundega, Terēze

  • Eiro kalkulators

     EUR  LVL

Foto & Video

Neapžilbt palīdz Latvijas osis    16

Kad cilvēks vēlas tikt pie kādas lietas, pirmais, kas nāk prātā, protams, ir to nopirkt. Taču, ko darīt, ja tādas lietas nav vai arī tā maksā pārāk dārgi?

Jaunais uzņēmējs Nauris Brūvelis pirms vairākiem gadiem nevarēja atrast iespēju iegādāties koka saulesbrilles. Tagad, pēc trīs gadiem, šīs vēlmes iespaidā ir radusies Austra – uzņēmums, kas Latvijā ražo koka saulesbrilles. Pagaidām briļļu rāmīši top no Latvijas oša, bet nākotnē ražošanā plānots izmantot arī citu koku.

«Faktiski mēs augam vidē, kur viss apkārt ir no plastmasas. Koks - tas piesaista uzmanību,» ideju, kādēļ sācis ražot saulesbrilles no koka, skaidro Nauris, piebilstot, ka tieši jaunieši ir tie, kas mūsdienās novērtē lietas, kuru ražošanā izmantotas dabīgās alternatīvas. «Ja vecvecākiem parādītu koka saulesbrilles - viņiem tās, visticamāk, neizraisītu nekādas emocijas, tad tieši jauniešiem, kuri ir auguši apstākļos, kuros lietas pārsvarā top no plastmasas, sataustīt kaut ko īstu, no īsta koka - tas ir nedaudz savādāk...»

Runājot par uzņēmuma nosaukumu, Nauris norāda, ka tas izvēlēts tamdēļ, lai uzsvērtu, ka Austra ir no Latvijas. «Austra Baltu mitoloģijā ir Saules vēstnese, kā arī Austras Koks, kas raksturo gaismas ceļu līdz zemei,» saka Nauris.

«Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem bija saprast, kā tehnoloģiski izstrādāt brilles, lai tās būtu pietiekoši izturīgas, bet lai to izstrādes process nebūtu pārāk laikietilpīgs un dārgs,» darbu pie produkta izstrādes raksturo uzņēmējs.

Jaunie uzņēmēji ar ideju piedalījušies arī Rīgas Domes un Swedbank rīkotajā grantu programmā Atspēriens 2011 un tikuši uzaicināti uz pārrunām, tomēr finālā piekāpušies citām idejām. Db.lv jau ziņoja, ka jauno uzņēmēju sacensību Firmas noslēpums 2. sezonā uzvaru guva projekts Mara, kura ietvaros arī tiek izgatavotas koka brilles.

Lai arī jaunais uzņēmums tirdzniecību uzsācis nesen,  salīdzinoši īsā laika periodā produkciju jau ir iegādājušies cilvēki no ASV, Austrālijas, Francijas u.c. Atradušies arī interesenti, kuri vēlas pārstāvēt un izplatīt produkciju ārzemēs.

Ieskicējot nākotnes plānus, Nauris norāda, ka tiks turpināt darbs pie oriģināldizainiem, kā arī strādāts pie jaunu produktu attīstības.

Saistītie raksti