64% aptaujāto iedzīvotāju ir pārliecināti, ka tiem piederošo auto skaits ir pietiekošs.

Savukārt 28% respondentu izjūt nepieciešamību pēc vēl kādas automašīnas, lai tiktu nodrošinātas visas mājsaimniecības vajadzības, liecina SEB bankas un Mindscan veiktais pētījums.

Tikai 2% aptaujāto norādījuši, ka tiem piederošo auto skaits varētu būt arī mazāks.

Kā liecina aptaujas rezultāti, 57% Latvijas iedzīvotāju ikdienā savām vajadzībām izmanto vienu automašīnu, divas automašīnas izmanto 19%, bet trīs un vairāk – tikai 3% aptaujāto. Savukārt 21% respondentu auto savā ikdienā neizmanto.

Likumsakarīgi – auto skaits ģimenē un to izmantošana lielā mērā atkarīga arī no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Aptaujāto grupā, kuru ienākumi ir līdz 350 latiem mēnesī, 38% aptaujāto norādījuši, ka auto ikdienā neizmanto, 57% izmanto vienu automašīnu, 4% pieder divas automašīnas. Savukārt respondentu grupā ar ienākumiem virs 1200 latiem tikai 8% neizmanto auto, 39% ir viena, bet 46% aptaujāto divas automašīnas. 10% šīs grupas aptaujāto norādījuši, ka ikdienā tiek izmantotas trīs automašīnas.

Kā norāda 40% aptaujas dalībnieku, degvielas iegādei mēnesī tiek tērēti vidēji 50 līdz 100 lati, līdz 50 latiem tērē 22% respondentu, savukārt robežās no 100 – 150 latiem tērē 17% aptaujāto.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra