ECB aizdos bankām 149,5 miljardus eiro

Investors
2010. gada 22. decembris 16:25

Eiropas centrālā banka (ECB) aizdos bankām 149,5 miljardus eiro uz trim mēnešiem, lai tās spētu izpildīt savas likviditātes vajadzības gada beigās, raksta Bloomberg.

ECB paziņojusi, ka 270 bankas ir lūgušas pēc neierobežota finansējuma uz 98 dienām, kurš tiks piešķirts ar vidējo likmi šajā periodā.

Eiropas bankām ceturtdien ir jāatmaksā 96,9 miljardu eiro gada aizdevums un nākamajā dienā – 38,2 miljardu eiro lielais aizdevums uz trim mēnešiem.

ECB papildus stimulu izņemšana no tirgus patlaban sarežģī bažas par tādu valstu fiskālo veselību kā Īrija, Spānija un Grieķija. Kamēr centrālā banka pārtraukusi izsniegt sešu un 12 mēnešu aizdeumus, tās prezidents Žans Klods Trišē paziņojis, ka ECB turpinās piedāvāt bankām tik daudz naudas, cik tām 2011. gada pirmajā ceturksnī būs nepieciešams, lai atjaunotu kreditēšanu eirozonā.

«Banku nepieciešamība pēc likviditātes joprojām ir salīdzinoši augsta un tās paliks atkarīgas no ECB,» sacījis Helaba Trust GmbH fiksēto ienākumu stratēģis Ulgs Krauss. «Krīze vēl nav beigusies un dati liecina, ka ECB ir pieņēmusi pareizo lēmumu, lai turpinātu piešķirt naudu.»

ECB arī meklē veidus, lai samazinātu banku atkarību no ārkārtas likviditātes palīdzības pasākumiem. Bankas pārstāvji norādījuši, ka patlaban pie tā tiek strādāts un risinājums visdrīzāk tiks prezentēts kādā no nākamo mēnešu sēdēm.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra