Eiropas centrālā banka (ECB) visdrīzāk ārkārtas kreditēšanas pasākumus saglabās līdz 2011. gada pirmajam ceturksnim, lai bankām sniegtu pārliecību, ka eirozona pārvarēs gada beigu likviditātes problēmas, aģentūrai Bloomberg sacījis ECB pārstāvis un Vācijas Bundesbank prezidents Aksels Vēbers.

ECB gada sākumā pamazām sāka pātraukt savus ārkārtas pasākumus. Tie tika izveidoti kredītu krīzes laikā, lai veicinātu likviditāti tirgū. Banka jau ir pārtraukusi neierobežotu viena gada un fiksētu likmju aizdevumu izsniegšanas sērijas.

Tomēr Eiropas valstu parādu krīzes uzliesmojums maijā lika ECB apturēt savu atbalsta pārtraukšanu reģiona bankām un atkal ieviest pāris stimulējošus instrumentus, piemēram, neierobežotu pieeju trīs mēnešu aizdevumiem.

Bundesbank prezidents norādījis, ka būtu prātīgi uzturēt nedēļas, mēneša un trīs mēneša refinansēšanas operāciju piedāvājumu vismaz līdz gada beigām, kas bieži vien ir apvīts ar neskaidrībām par likviditātes situāciju.

Tomēr ECB pārstāvja komentāri liecina, ka aug bankas pārliecība, ka eirozonas reģions tiek galā ar valstu parādu krīzi. A. Vēbers arī sacījis, ka ECB visdrīzāk nākammēnes palielinās eirozonas izaugsmes prognozes pēc tam, kad Vācijas ekonomika, kas ir lielākā Eiropā, otrajā ceturksnī pieauga straujākajā tempā kopš 1991. gada, kad tika apkopoti dati par apvienoto valsti.

A. Vēbers arī uzsvēris, ka inflācijas riski patlaban nepastāv un bāzes likmes kādu laiku varētu palikt pašreizējā līmenī.

ECB jūnijā paredzēja, ka šogad eirozonas ekonomika pieaugs par 1%, bet nākamgad – par 1,2%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra