Piektdien eiro cena noslīdēja līdz 1.344 ASV dolāru atzīmei, kas ir zemākais minētā kursa līmenis pēdējo deviņu mēnešu laikā. Tiesa, pēcpusdienā eiro cena daļu zaudējumu spēja atspēlēt, un tā cena pakāpās gandrīz centu augstāk – līdz 1,353 ASV dolāriem.

Valūtu tirgū pamatīgu traci izraisīja ASV Federālo rezervju sistēma FRS paziņojums, ka tā par 25 bāzes procentpunktiem līdz 0,75% paaugstina aizdevuma likmi ārkārtas aizdevumiem. Kopumā tirgus dalībnieki to tulkoja kā ziņu, ka ASV centrālā banka virzās uz stingrāku monetāro politiku, neskatoties uz to, ka pati FRS to noliedz.

«ASV FRS vismaz «kustās». No Japānas Bankas mēs vēl varētu sagaidīt vairāk kvantitatīvo mīkstināšanu (naudas drukāšanu), kamēr Eiropas Centrālā banka (ECB) ir spiesta stāvēt uz vietas (Grieķijas jautājuma dēļ), tāpēc varētu sagaidīt, ka ASV dolāra cena pieaugs gan pret eiro gan pret jenu,» tā Commerzbank valūtu analītiķis Antjē Praefke (Antje Praefcke).

ASV dolārs pēdējo nedēļu laikā nonācis pie pamatīgiem guvumiem. ASV dolāra indekss pret sešām pasaulē tirgotākajām valūtām sasniedzis augstāko līmeni pēdējo astoņu mēnešu laikā. Dolāra guvumus balsta arī valsts ekonomikas dati, tikmēr, piemēram, eiro zona saskaras ar dažādām strukturāla rakstura problēmām. Kopumā eiro cena kopš pagājušā gada decembra pret ASV dolāru ir samazinājusies jau vairāk kā par 10 %.

«Mēs turpinām dot priekšroku ASV dolāram un sagaidām, ka ASV dati turpinās uzrādīt pozitīvu dinamiku, tikmēr eiro zonā turpināsies atsevišķu valstu parādu krīze,» tā UBS analītiķi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra