Augustā apgrozībā esošo latu apjoms palielinājies par 8 milj. latu jeb 0,9% līdz 864 miljoniem latu, liecina Latvijas Bankas (LB) bilance.

LB bilances ārzemju aktīvi mēneša laikā pieauguši par 156,9 miljoniem latu jeb 4% līdz 4,12 miljardiem latu, kas galvenokārt saistīts ar Latvijas valdības saņemto Starptautiskā Valūtas fonda aizdevuma ceturto daļu un saņemtajiem ES fondu līdzekļiem.

Ārzemju saistību pieaugumu par 8,3 miljoniem latu jeb 39,2% līdz 29,5 miljoniem latu galvenokārt noteica finanšu instrumentu novērtējuma pārmaiņas, savukārt samazinoša ietekme bija Eiropas Komisijas noguldīto līdzekļu izmaiņām.

Vietējo saistību pieaugums par 127,6 miljoniem latu jeb 4,5% līdz 2,96 miljardiem latu galvenokārt saistīts ar kredītiestāžu noguldījumu pieaugumu par 92,8 miljoniem latu jeb 6,3% un valdības noguldījumu pieaugumu par 25,3 miljoniem latu jeb 1,9%.

Savukārt kapitāla un rezervju apjoma pieaugumu par 12,9 miljoniem latu jeb 4,5% galvenokārt ietekmēja vērtspapīru un citu finanšu instrumentu pārvērtēšanas rezultāts. Savukārt samazinoša ietekme bija gūtajam rezultātam no ieguldījumiem finanšu instrumentos.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra