Trešdien Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) darba vizītē apmeklēja Tanzānijas Apvienotās Republikas nerezidējošais vēstnieks Muhameds Mvinji Hadži Mzale (Muhammed Mwinyi Haji Mzale). Tikšanās laikā vēstnieks ar LIAA direktora vietnieku Māri Ēlertu  apsprieda uzņēmējdarbības sadarbības iespējas starp Latviju un Tanzāniju.

Pašlaik Tanzānijas prioritāte ir lauksaimniecība, īpaši piena pārstrādes rūpniecība, kurā savas investīcijas var veikt Latvijas uzņēmēji, norādīja Āfrikas valsts vēstnieks. Tanzānijā ir attīstīta kalnrūpniecība un ir perspektīvs dzelzs ražošanas sektors. Tanzānija nodarbojas arī ar urāna, zelta un dārgakmeņu ieguvi. Vislielākais potenciāls Latvijas eksportam uz Tanzāniju ir farmācijas produkcijai.

Tikšanās noslēgumā tika panākta vienošanās par informācijas apmaiņu starp abu valstu investīciju un tirdzniecības veicināšanas aģentūrām.

Latvijas un Tanzānijas diplomātiskās attiecības tika nodibinātas 1997.gadā. Muhameds Mvinji Hadži Mzale ir trešais Tanzānijas nerezidējošais vēstnieks Latvijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra