Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) šodien piedāvāja Liepājas uzņēmējiem iesaistīties investīciju piesaistes programmā Polaris, kas paredz nevis tikai reaģēt uz ārvalstu investoru interesi, bet iepriekš pašiem sagatavot un piedāvāt jau izstrādātus saistošus biznesa projektus un idejas.

Aģentūras pārstāvji aicināja Liepājas uzņēmumus iesaistīties konkrētu biznesa piedāvājumu izstrādē. Savukārt LIAA piedāvā koordinēt šo procesu, savedot kopā uzņēmējus ar zinātniekiem un augstskolu mācību spēkiem, konkrētajiem ārvalstu investoriem un citiem atbalsta sniedzējiem.

LIAA darbinieki šodien uzņēmējus un viņu pārstāvjus iepazīstināja ar perspektīvajām prioritārajām tautsaimniecības nozarēm, kurās var būt lielāks aģentūras un valsts līdzfinansēto programmu atbalsts, informē Aigars Štāls, LIAA sabiedrisko attiecību speciālists. Tādas esot kokapstrāde, metālapstrāde un mašīnbūve, transports un loģistika, informācijas tehnoloģijas, ar veselības aprūpi un zaļajām tehnoloģijām saistītās nozares, kuras ir pārstāvētas arī Liepājā.

Taču aģentūras pārstāvji atzīmēja, ka perspektīvas un atbalstāmas var būt arī jebkuras citas nozares uzņēmēju idejas, ja to īstenošana ir nozīmīga pašvaldību līmenī.

Uz šo pasākumu bija ieradušies arī vairāku Liepājas tekstila, metālapstrādes, Liepājas ostas uzņēmumu, kā arī Kurzemes Biznesa inkubatora, Liepājas Biznesa centra, Liepājas SEZ pārvaldes, Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas pārstāvji.

Latvijas veļas ražotāju asociācijas (LATVERA) vadītājs Jurijs Hadarovičs tikšanās laikā uzsvēra, ka kopumā pozitīvi vērtējot līdzšinējo sadarbību ar LIAA, kas palīdz īstenot valsts atbalsta piesaistes projektus, tādejādi tekstila uzņēmumi var piedalīties starptautiskajās izstādēs un apmācīt personālu. Viņš mudināja vairāk piedāvāt programmas, kuru ietvaros uzņēmumi varētu pretendēt uz valsts atbalstu modernu ražošanas iekārtu iegādei, kā arī mazināt administratīvos un birokrātiskos šķēršļus.

Ar programmas Polaris iespējām uzņēmēji var iepazīties LIAA mājas lapā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra