Latvijas iedzīvotājiem atvaļinājuma laikā ir vairāk tēriņu nekā ikdienā, par to liecina Swedbank Privātpersonu finanšu institūta veiktais pētījums.

Izdevumu pieaugumu fiksējuši 38% aptaujas dalībnieku. Turklāt vēl 6% atzīmējuši, ka viņi atvaļinājuma laikā allaž pārtērējas un rezultātā nonāk parādos.

27% aptaujāto atzinuši, ka nezina, kā mainās viņu izdevumi atvaļinājuma laikā un vēl 20% saka, ka viņu tēriņu apjoms ir nemainīgs. Tikai aptuveni 8% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka izdevumi samazinās, jo atvaļinājuma laiku viņi pavada laukos.

Šogad iezīmējusies tendence vairumam cilvēku izņemt pilnu četru nepārtrauktu nedēļu atvaļinājumu un vēlmi šajā laikā nedomāt par darbu. Tas varētu liecināt par iedzīvotāju lielo slodzi darbā, kam seko nepieciešamība pēc atpūtas. Savukārt 9% šo laiku izmantos sevis pilnveidošanai, vēl 8% norādījuši, ka dosies pie radiem uz laukiem palīdzēt darbos, bet aptuveni 6% aptaujas dalībnieku atvaļinājumu izmantos, lai piestrādātu un gūtu papildus ienākumus.

Pētījums rāda, ka cilvēki patiesi uztraucas par saviem tēriņiem – viena daļa to risina dodoties uz laukiem, kur izdevumu samazinājums iespējams uz pārtikas rēķina.

Aptauja tika veikta interneta vidē laika periodā no 17.-19.jūnijam. Tajā piedalījās 534 respondenti.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra