Trešā daļa jeb 34% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka brīvajiem līdzekļiem, lai uzkrātu un noguldītu tos kādā no bankas uzkrājumu produktiem, jābūt no 100-499 latiem mēnesī, liecina Swedbank veiktais pētījums.

2008.gadā teju puse iedzīvotāju uzskatīja, ka uzkrājumu veidošanai nepieciešama daudz lielāka summa – sākot no 500 latiem brīvo līdzekļu mēnesī.

«Šī ir ļoti laba ziņa – tas nozīmē, ka Latvijā pakāpeniski veidojas uzkrājumu kultūra, un mēs apzināmies – uzkrājumu veidošanai pietiek arī ar mazāku naudas summu. Protams, jo vairāk katru mēnesi var atļauties atlicināt uzkrājumu veidošanai, jo ātrāk var izveidot sev vajadzīgo nodrošinājumu. Tomēr, lai sāktu krāt, nav nepieciešamas milzīgas summas - lai gada laikā uzkrātu vienu mēneša algu, mēnesī jāatliek vidēji 8% no ienākumiem,» uzsver Swedbank valdes locekle, Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītāja Oksana Sivokobiļska.

«Ir aprēķināts, ka drošības spilvenam nepieciešami uzkrājumi 6 mēnešu izdevumiem,» skaidro O. Sivokobiļska.

26% respondentu pārliecināti, ka brīvajiem līdzekļiem jābūt vismaz 500-999 latu apmērā, bet 7% - ka vairāk par 5000 latu, lai līdzekļus novirzītu kādam no bankas piedāvātājiem uzkrājumu un ieguldījumu veidiem. Tikai 2% respondentu uzskata, ka arī 20 lati būtu pietiekama summa, ko ik mēnesi novirzīt uzkrājumu veidošanai.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra