Ātro kredītu procentu likmes dažādās kompānijās svārstās no 150-200% gadā, liecina kompānijas Gudriem.lv veiktais pētījums.

Piemēram, ja cilvēks noformē pirmo aizņēmumu 100 Ls uz 3 nedēļu termiņu, tad 19 ātro kredītu devēju vidū vislētākā kredīta procentu likme ir 195% gadā, bet visdārgākā – 347% gadā.

Turklāt ir 3-4 kompānijas, kas, lai piesaistītu klientus, pirmo reizi aizņemoties, piedāvā bezprocentu kredītu. Eksperti prognozē, ka nākamā gada laikā procentu likmes varētu samazināties vēl par 30-40%.

Pēdējā gada laikā ātro kredītu procentu likmes samazinājušās vairāk nekā divas reizes, bet vidējā aizņēmuma summa bija 70-100 Ls.

„Ja pirms gada kredīta ar 30 dienu termiņu un summu 100 Ls cena bija 20-30Ls, tad šobrīd kredītņēmēji procentos samaksā 10-20 Ls,” skaidro SMScredit.lv pārstāvis Alberts Pole.

Lielākā daļa jeb 35% aptaujāto pēdējā gada laikā izmantojuši ātros kredītus vai banku overdraftus, lai izdzīvotu līdz nākamajai algai, liecina pētījums. 16% aptaujāto bija spiesti ņemt ātro kredītu, lai segtu hipotekārā kredīta vai līzinga ikmēneša maksājumus. 11% aizņēmās, lai izdarītu lielus pirkumus – pirktu sadzīves tehniku vai mēbeles, bet 10% - lai atdotu parādu radiniekiem vai draugiem.

Tikai 2% aptaujāto ņēma ātro kredītu, lai aizbrauktu ceļojumā. 27% aptaujāto atzina, ka nekad nav noformējuši ātro kredītu un tādā veidā aizņēmušies naudu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra