Naftas ieguvēju valstu iedzīvotājiem vajadzētu saņemt vairāk labuma no to dzimtenes resursiem, BBC stāstīja miljardieris un investors Džordžs Soross.

Revolūcija Lībijā ir «revolūcija pret korupciju, ko baro naftas naudas ļaunprātīga izmantošana». Ir vajadzīga lielāka «caurredzamība un atbildība» arī no citiem naftas produktu ražotājiem, kā, piemēram, Krievijas un Saūda Arābijas.

«Lībijas revolūcija ir valdības ļaunprātīgās dabas resursu izmantošanas sekas. Resursu izlietošanas procesa caurspīdīgums un atbildība ir tas, kas ir vajadzīgs cilvēkiem, lai tie gūtu labumus no savas valsts resursiem. Lībijas nafta radīja neizmērojamas bagātības, kuras baudīja tikai Kadafi», skaidroja Dž. Soross.

Lībija dienā iegūst ap 1,6 miljoniem barelu naftas un ir 17. lielākā naftas ieguvēja pasaulē. Tās diktatora Muamara Kadafi vara lielākoties ir atkarīga no naftas pārdošanas ienākumiem.

ASV un Eiropas Savienībai vajadzētu plašāk un atklātāk atbalstīt revolūcijas Lībijā un citur reģionā, lai jaunizveidotie režīmi pēc tam sadarbotos ar Rietumiem. «Ir ļoti svarīgi, lai Eiropa un ASV būtu arābu revolūcijas avangardā, ja tā nenotiks, tās zaudēs jauno režīmu uzticību. Ja tie tiks pareizi atbalstīti tad kļūs par demokrātiskiem režīmiem, kas būs milzīgs uzlabojums», tā Dž. Soross.

Soross arī paredzēja, ka Irānas režīms drīzumā tiks gāzts «asiņainākajā no visām revolūcijām».

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra