Standard & Poor’s Fund Service piešķīris fondu pārvaldes kvalitātes reitingu A Citadele Krievijas akciju fondam, kurš ir pirmais no Latvijas pārvaldītais Krievijas akciju fonds, kam piešķirts S&P fonda pārvaldes reitings.

Fonds savu darbību uzsācis 2004. gadā, un investē Krievijā reģistrētu uzņēmumu akcijās, vai arī tādu uzņēmumu akcijās, kas lielāko daļu peļņas gūst šajā valstī. Tā parauga indekss ir RTS indekss, taču tas tiek izmantots tikai rezultātu salīdzināšanai, turklāt, ņemot vērā ierobežojumus attiecībā uz akciju maksimālo īpatsvaru, fondam ir strukturāli zemāks lielāko indeksa elementu īpatsvars.

„Skaidras naudas līdzekļi tiek izmantoti kā atsevišķa aktīvu klase, un nesen novērotajos ārkārtējos tirgus apstākļos tie tika paaugstināti līdz 20% no fonda aktīviem. Kopš portfeļa pārņemšanas fonds guvis panākumus attiecībā pret citu Krievijas akciju fondu vidējo sniegumu, tāpēc, ņemot vērā šo faktu, kā arī to, ka viņa rīcībā ir pietiekami daudz resursu, fonds iegūst S&P Fund Services reitingu A,” skaidro S&P fondu analītiķis Saimons Dorrikots.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra