Iegādāties par augstu cenu un pārdot par vēl augstāku šķiet piemērota stratēģija tikai drosmīgākajiem investoriem, tomēr pirkt akcijas, kas ir populāras un paļauties uz to kāpumu tomēr nav tik riskanti, kā tas izklausās.

Kā raksta MarketWatch, akciju tirgus uzvarētājiem ir tendence savas uzvaras atkārtot. Stratēģija iepirkt labākās ASV tirgus sektoru akcijas vienā gadā un turēt tās nākamajā pēdējo pāris desmitgadu laikā lielākajā daļā gadījumu ir ievērojami pārspējusi Standard & Poor’s 500 indeksu, liecina Standard & Poor’s Equity Research dati.

Šī inerces vadītā stratēģija patlaban norāda uz lielāku kāpumu tirgus trīs populārākajos sektoros, no kuriem viens ir patēriņa sektors – tas šogad pieaudzis par 25,1%, ražošanas – par 20,3% un materiālu sektors – par 13,6%. Standard & Poor’s 500 šajā periodā piedzīvojis 10,1%.

Tādēļ eksperti iesaka iepirkt 2010. gada trīs labāko Standard & Poor’s 500 sektoru akcijas un turēt tās līdz nākamā gada beigām. Pēc tam pārdot visas akcijas un iegādāties tos sektorus, kuri uzrādījuši labāko rezultātu 2011. gadā, un šo procesu atkārtot katru gadu.

Šai stratēģijai bijuši iespaidīgi sasniegumi. Trīs sektora uzvarētāji laika periodā no 1990. gada līdz šā gada decembrim uzrādījuši 10,3% vidējo gada pieaugumu, izslēdzot dividendes. Salīdzinājumam – Standard & Poor’s 500 pieaudzis par 8,6%. Tomēr stratēģija nedarbojas vienmēr – 2009. gadā trīs 2008. gada uzvarētāji guva 11,7%, salīdzinot ar 23,5% lielu Standard & Poor’s 500 indeksa pieaugumu.

Kopumā tirgus augšupejošu tendenci uzrāda jau 20 mēnešus un sektora uzvarētāji turpina pieaugt. Šogad 2009. gada labāko portfelis, kurā ietilpst patēriņa sektors, materiāli un tehnoloģijas, ir pieaudzis par aptuveni 16%, salīdzinot ar Standard & Poor’s 500 10% pieaugumu.

«Pelnošāko Standard & Poor’s 500 sektoru identificēšana un prognoze, ka tie, kas iepriekšējā periodā uzrādīja labus rezultātus, to darīs arī nākamajā, ir bijusi pelnītspējīga stratēģija,» norāda Systems & Forecasts eksperts Marvins Apels.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra