Vīns zelta vērtē

Investors
2010. gada 20. augusts 13:20

Tāpat kā zelts, arī kvalitatīvs vīns, kas reprezentē pārticību, maksā lielu naudu, turklāt patlaban labāko vīnu cenas ir tuvu vēsturiskam rekordam, līdz ar ko šis dzēriens paver iespējas ieguldījumiem, kuru mērķis ir paglābties no riskiem, ko rada joprojām trauslais finanšu tirgus.

«Laikā, kad valda ekonomiskie satricinājumi un dažādi riski, cilvēki meklē drošus ieguldījumus, un zelts šādā gadījumā tiek uzskatīts par aizsardzības stratēģiju. Tas ir fizisks materiāls, tas ir augsti novērtēts un tam ir labs noiets. To pašu var attiecināt uz augstākās kvalitātes bordo vīniem – to pašu iemeslu dēļ,» aģentūrai Reuters norāda neatkarīgā konsultante vīnu nozarē Dženifera Simoneti-Braiena (Jennifer Simonetti-Bryan).

Viņa norāda, ka tādi tirgi kā Ķīna, kuras ekonomika turpina plaukt, aizvien biežāk pieprasa augstas kvalitātes produktus, to skaitā vīnu, tāpēc arī Āzijas tirgus kļūst aizvien nozīmīgāks vīna tirgotājiem, turklāt lielāks pieprasījums nozīmē augstāku cenu.

Labs noiets augstas kvalitātes vīniem ir arī izsolēs. Piemēram, izsoļu nama Christie’s rīkotajās vīna izsolēs Londonā, Honkongā, Ņujorkā, Ženēvā un Amsterdamā šā gada pirmajā pusē iekasēts par 18% vairāk nekā pērn šajā laika posmā. Turklāt 43% gadījumu vīnus iegādājušies tieši pircēji no Āzijas valstīm, apgalvo Christie’s pārstāvis Erins Makandrjūss (Erin McAndrew).

Labs piemērs vīna vērtībai ir izsoļu nama Acker Merrall & Condit pieredze. Proti, izsoļu nams 70 Chateau Lafite Rothschild pudeles izsolē Honkongā cerēja pārdot par 125 līdz 175 tūkstošiem ASV dolāru. Galu galā šīs 70 pudeles augstvērtīgā Chateau Lafite Rothschild vīna tika iegādātas katra par 4 575 dolāriem, kas nozīmē, ka izsoļu nams kopumā par tām iekasēja vairāk nekā 320 tūkstošu dolāru.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra