«Latvijā  attiecībā uz darbaspēka nodokļiem ir lielāks slogs nekā Zviedrijā, kas skaitās augstu nodokļu valsts,» LTV pētnieciskajā seriālā Naudas Zīmes pastāstīja Sorainen partneris Jānis Taukačs.

Par to viņš pārliecinājies kādā nodokļu konferencē, kurā nesen piedalījies. «Zviedrijā tos augstākos nodokļus maksā mazākā daļa, kas ir to lielāko ienākumu guvēji. Tie, kas ir mazu ienākumu guvēju darbaspēks, viņi maksā maz un viņiem ir ļoti augsts neapliekamā ienākuma slieksnis,» skaidroja nodokļu eksperts.

«Nodokļi Latvijā ir nesamērīgi sadalīti pašreiz. Darbaspēka nodokļi ir gana augsti, ja mēs paskatāmies uz vidējo Eiropas Savienībā, savukārt kapitāla nodokļi vai nekustamā īpašuma nodokļi ir relatīvi mazi. Ja jāskatās, ko var uzlabot, tad nenoliedzami šīs ir tās iespējas, kas ir jāapskata,» piekrita arī Latvijas Bankas Monetārās pārvaldes vadītājs Kārlis Bauze.

«Galvenais, manuprāt, tomēr pie ekonomikas stabilizācijas valstī ir jādomā  par nodokļu sloga atvieglošanas darbaspēkam – tas ir būtiskākais izaicinājums nākamajām valdībām,» uzskata J. Taukačs.

K. Bauze skaidroja, ka nodokļi paaugstināti, lai sabalansētu budžetu un samazinātu budžeta izdevumus, taču bija arī citi varianti, kā sasniegt šo rezultātu. «Mūsu skatījumā nodokļu paaugstināšana nav tas labākais ceļš, savukārt izdevumu reformu veikšana plus nodokļu iekasēšanas optimizācija ir tas ceļš, kā turpmāk varētu sabalansēt valsts budžetu,» Latvijas Bankas pozīciju pauda K. Bauze.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra