Aspazijas mājas Z. Meierovica prospektā 18/20 restaurācijas ietvaros tiks veikti papildu būvdarbi vairāk nekā 104 tūkstošu latu apmērā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Papildu būvdarbus veiks SIA Balsts – R, uzņēmums, kas sācis veikt būvdarbus. Jāatgādina, ka Aspazijas mājas rekonstrukciju Jūrmalā tika plānots veikt par 602 tūkstošiem latu. Ēkas restaurācija un pārbūve tiek veikta saskaņā ar SIA Belss izstrādāto projektu.

Aspazijas māja ir vasarnīca, kurā ierīkots memoriālais muzejs Aspazijai un kas ir Jūrmalas pilsētas muzeja filiāle, un saskaņā ar SIA Belss projektu to paredzēts pēc iespējas vairāk pielīdzināt dzejnieces dzīvojamai mājai. Projekta ietvaros paredzēts saglabāt esošo stāvlaukumu un veidot papildus stāvvietas automašīnām un autobusiem. Celiņu sistēmu paredzēts pakārtot piekļuvei no ielas līdz skulptūrām, kā arī ieejām ēkās. Pagalma pusi paredzēts atbrīvot no iesegumiem, atpūtas zonu  veidojot maksimāli zaļu, paredzēta arī apstādījumu un dobju rekonstrukcija un papildināšana. Pašlaik ēka apmeklētājiem ir slēgta.

Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra