2008. gadā lielveikalā Spice esošajā veikalā Trend Express iebruka griesti, cieta kāda sieviete. 2011. gada maijā Alūksnē veikalā Superneto iebruka griesti, jo brīdī, kad lija lietus, jumtā bija caurtece un veikalā strauji ieplūda ūdens. Neviens necieta, bet jau tad aculiecinieki medijos pauda bažas, jautājot, cik gan droši ir tā sauktie lētie veikali un vai pirms to apmeklēšanas nevajadzētu parūpēties par dzīvības apdrošināšanas polisi, raksta laikraksts Diena.

Tomēr tam, vai veikals ir no tā sauktā lētā gala, iespējams, nav tik izšķirošas nozīmes, piebilst laikraksts. Tas atgādina, ka pagājušā gada oktobrī tirdzniecības centrā Alfa daļēji sabruka viena siena un, kā norādīja aculiecinieks, no veikala sāka birt ārā preces. Negadījumā neviens necieta, vējš sienu pārpūta pāri cilvēkiem. Tobrīd veikala īpašnieki vairāk runāja par nodarīto zaudējumu aprēķināšanu, medijiem stāstīja, ka Alfa ir apdrošināta arī pret vētras postījumiem. Par iemesliem, kāpēc siena stipro vēju neizturēja, informācijas nav, uzsver Diena.

Divus mēnešus vēlāk - decembrī - Liepājā 800 kvadrātmetru platībā iegruva veikala Depo piebūves jumts, kur parasti pārdod vasaras mēbeles. Sākotnējā informācija liecināja, ka zem sabrukušās nojumes varētu būt palikuši divi veikala darbinieki, tomēr informācija neapstiprinājās. Šajā pašā veikalā līdzīga nelaime bija notikusi vēl pirms gada, kad jumts iebruka virs daļēji atklātas teritorijas noliktavas zonā.

Nenotīrīta sniega dēļ pirms diviem gadiem arī veikalam Maxima Rīgā, Pulkveža Brieža ielā, iegruva griesti. Visos šajos gadījumos klāt bija veiksme, jo tikai sagadīšanās dēļ nevienam cilvēkam dzīvība atņemta netika. Visticamāk, tāpēc lielāka uzmanība būvju kvalitātei netika pievērsta un atbildes, kāpēc jumts nespēj noturēt sniegu, neviens īsti nav meklējis.

Kā vēstīts, pagājušās nedēļas ceturtdienas pēcpusdienā Rīgā, Zolitūdē sagruva veikala Maxima jumts, nogalinot vairākus desmitus cilvēku. Traģēdijas iemesli pagaidām nav skaidri, tiek meklēti atbildīgie.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra