«Nav izslēdzams tas, ka notikuši būvdarbu veikšanas pārkāpumi, nepareizi novietojot būvmateriālus un neņemot vērā ēkas konstrukciju un pieļaujamās slodzes,» intervijā Latvijas Radio, runājot par vakar notikušo traģēdiju veikalā Maxima Rīgā, Priedaines ielā, norādīja Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Pēc objekta vizuālas apskates Vircavs konstatējis, ka iebrukušas apmēram septiņas metāla jumta kopnes un jumta pārsegums apmēram 1000 kvadrātmetru platībā, bet uz pārpalikušām jumta konstrukcijām atradušies būvmateriāli.

Pēc notikušās nelaimes objekta projekta pirmreizējā caurskatē konstatēts, ka visi nepieciešamie apliecinājumi un saskaņojumi veikti, dokumentācija atbilst normatīvajiem aktiem.

«Būvvalde pasūtīs atkārtotu projektu tehnisko ekspertīzi un izvērtēsim projekta saskaņošanas gaitu,» par tuvākajā laikā veicamiem darbiem sacījis Vircavs. Būvvalde veiks arī neplānotas pārbaudes būvobjektos, sola būvvaldes vadītājs.

Visticamākais lielveikala Maxima sabrukšanas iemesls bija būvniecības drošības pārkāpumi, veicot apzaļumošanas darbus uz ēkas jumta, Rīgas mērs Nils Ušakovs pauda LNT raidījumā 900 sekundes.

Apzaļumošanas materiāli uz jumta bija salikti vienkopus, turklāt nevis uz nesošajām konstrukcijām, bet starp tām.

Šim objektam nesniegt būvatļauju nebija pamata, norādīja N. Ušakovs. Viņš pauda, ka jautājums ir par to, cik kvalitatītvi strādāja būvuzraudzība, par ko atbildīgi pasūtītāji un būvnieki.

Tā dēvētie «zaļie jumti» nelaimē nav pie vainas, jo tādi ir visā pasaulē. Pasaules praksē ir arī tādas ēkas, kur izbūvēti baseini un helikopteru nosēšanas laukumi, tādēļ «runa ir par drošības noteikumu pārkāpumiem,» pauda Rīgas mērs.

Šodien Rīgas domē arī tikšot spriests, vai uzdot pārbaudīt sabiedriskās būves, kurās pulcējas liels skaits cilvēku.

Jau rakstīts, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdevis Rīgas pilsētas būvvaldei rīt sākt ārpuskārtas pārbaudi visos objektos, kurus pašlaik būvē SIA Re&Re, jo tieši šis uzņēmums veica sabrukušā veikala Maxima būvdarbus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra