Būvatļauju varēs apstrīdēt mēneša laikā, bet apstrīdēšana tiesā neapturēs tās darbību, ja vien tiesa nepieņems attiecīgu lēmumu.

To paredz Saeimā otrajā lasījumā akceptētie grozījumi Būvniecības likumā. Tiesa, ja pret priekšlikumu par būvatļaujas pārsūdzēšanas termiņa saīsināšanu līdz mēnesim īpašu iebildumu nebija, tad pret Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītāja Vjačeslava Dombrovska priekšlikumu par to, ka būvatļaujas apstrīdēšana automātiski nenozīmē tās darbības apturēšanu, bija iebildumi vairākiem deputātiem. To, kādi būs galīgie grozījumi esošajā Būvniecības likumā, grūti prognozēt, jo tieši par šo jautājumu cīņa vēl nebūt nav galā.

Šādu Saeimas vairākuma lēmumu apsveic nekustamo īpašumu attīstītāji un būvnieki. «Lēmumu pieņēmēji beidzot ir sadzirdējuši nozares viedokli un izpratuši tās problēmas,» uzsver Homburg Management valdes loceklis Džeimss Torpejs. Viņaprāt, šis lēmums ir ievērojams solis labvēlīgākas biznesa vides izveidē un liecina par to, ka valsts amatpersonas ir ieinteresētas ilgtspējīgas uzņēmējdarbības attīstībā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra