Nepārdomāti risinājumi termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanas kārtībā jau tuvākajā laikā var atņemt darbavietas daudziem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, brīdina biedrības Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība (BASP) pārstāvji.

Biedrības paziņojumā amatpersonas aicinātas «racionāli izvērtēt TUA programmas stiprās puses un trūkumus, lai pieņemtu pārdomātus un tālredzīgus lēmumus».

Kvotu ieviešanai uzturēšanās atļauju izsniegšanai radīs problēmas gan būvindustrijai, jo deformēs būvniecības un nekustamo īpašumu tirgu, gan visu nozaru investoriem, jo bieža investīciju noteikumu maiņa ir nestabilitātes signāls, uzskata biedrības pārstāvji.

«Būvniecības nozare ir visvairāk cietusi valsts ekonomiskās un finansiālās krīzes apstākļos, bet tikai nesen sākusi atkopties. Tālab TUA programmai bijusi pozitīva loma būvindustrijas tirgus atdzīvināšanā,» teikts paziņojumā.

Pateicoties investīciju plūsmai, Rīgā tiek renovēti kultūrvēsturiskie objekti,  kuru atjaunošanā iepriekš neviens nav gribējis vai spējis ieguldīt, uzskata Valdis Birkavs, BASP valdes priekšsēdētājs.

«Diemžēl jau šobrīd pienāk signāli par plānotu būvobjektu attīstības apturēšanu neskaidrību dēļ, kas saistītas ar termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu. Tas nozīmē – zaudētas darbavietas, papildu slogs valsts sociālajam
budžetam un perspektīvā – Latvijas iedzīvotāju turpmāka emigrācija darba meklējumos Eiropā,» viņš norāda. «Pašreizējā TUA programma nodrošina optimālu risinājumu, kuru var pilnveidot, bet nedrīkst sagraut,» norāda V. Birkavs. Viņš stāsta, ka diskusijās tiek uzsvērts, ka kvotu sistēma radīs priekšnoteikumus lielas naudas spiedienam, tātad korupcijai.

Jau ziņots, ka ,inistru prezidenta Valda Dombrovska tikšanās ar Nacionālās apvienības (NA) pārstāvjiem 8. oktobrī noritēja bez būtiskiem rezultātiem – jautājumā par TUA NA piekāpties negrasās. Taču premjers solīja, ka kompromiss būs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra