Celtniecības materiālu ražotājs Cemex pērn kāpinājis apgrozījumu Latvijā par 12%, sasniedzot 60 miljonu latu lielu neto apgrozījumu, informē kompānija.

Aizvadītajā gadā Cemex strādājis ar 13,8 miljonu latu lielu bruto peļņu, kas ir par 26% vairāk nekā 2011. gadā, kad tā sasniedza 10,9 miljonus latu. Kompānija skaidro, ka šādu strauju izaugsmi ļāvušas sasniegt pilnas jaudas ražošana un izvēršanās eksporta tirgos, saražojot un pārdodot vairāk nekā vienu miljonu tonnu cementa. Eksporta daļa kopējā cementa pārdošanas apjomā pārsniegusi 70%, un Cemex nostiprinājis savas pozīcijas savos eksporta tirgos.

Pieauguši arī ražošanas apjomi inerto materiālu – smilšu, grants un šķembu – ražošanā gan kompānijas biznesa vajadzībām, gan arī ceļu būvniecības projektiem. Betona tirdzniecības apjomu savukārt ļāvusi kāpināt sadarbības ar klientiem nostiprināšana, kā arī betona piegāde nozīmīgiem infrastruktūras projektiem, kā, piemēram, NATO aviobāzes lidostas infrastruktūras projekts Lielvārdē un Rīgas HES.

Cemex valdes priekšsēdētājs Enrike Garsija (Enrique Garcia) norāda, ka aizvadītajā gadā uzņēmums turpinājis savus centienus efektivizēt ražošanu un attīstīt jaunus produktus. Tāpat kāpināts eksporta apjoms nozīmīgākajos eksporta tirgos – Somijā, Krievijā un Igaunijā. Kompānija arī vēl vairāk palielinājusi alternatīvās enerģijas avotu izmantošanu ražošanas procesā, tiem sasniedzot 62 % no kopējā izmantotā enerģijas apjoma.

Savukārt Brocēnu cementa rūpnīcas būvniecībai piesaistītā kapitāla izmaksu rezultātā pērn radušies neto finanšu zaudējumi 9,9 miljonu latu apmērā. 2010. gadā tika pabeigta cementa rūpnīcas celtniecība Brocēnos, kurā tika investēti 310 miljoni eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra