Norāda, ka Konkurences padome lēmumu par 26 energobūvnieku karteli pieņēmusi ārpus termiņa, līdz ar to tam var nebūt juridiska spēka. Tas izriet no Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas (LEEA) valdes sēdes lēmuma, kuru parakstījuši 14 Latvijas energouzņēmumu pārstāvji.

Starp šī lēmuma parakstītājiem ir ne tikai paši energobūvnieki, kuriem Konkurences padome (KP) savā 17. jūnija lēmumā pārmet neatļautu cenu vienošanos, bet arī šo darbu pasūtītāji – a/s Sadales tīkls un a/s Latvenergo.

Energouzņēmumi pārmet, ka KP par iespējamajiem pārkāpumiem nekorekti informējusi sabiedrību, manipulējusi ar informāciju, izraujot no konteksta un citējot atsevišķu kompāniju sarakstes elementus, tādā veidā radot negatīvu viedokli par visu nozari un radot draudus par energouzņēmumu bankrotu. Par notikušo energouzņēmumi ir gatavi vērsties administratīvajā tiesā, taču jau preventīvi uzsver, ka KP lietu pret energobūvniekiem ierosinājusi 2011. gada 21. aprīlī, bet gala lēmumu pieņēmusi tikai 2013. gada 17. jūnijā.

«Konkurences likuma 27. pantā nepārprotami norādīts, ka maksimālais termiņš, kādā KP jāpieņem lēmums, nedrīkst pārsniegt divus gadus no lietas ierosināšanas dienas. Līdz ar to var secināt, ka KP lēmums pieņemts ārpus likumā noteiktā termiņa un tam nav juridiska spēka,» secina energouzņēmumi.

KP Juridiskā departamenta direktora vietnieks Valentīns Hitrovs DB pastāstīja, ka šobrīd padome nav saņēmusi nevienu pieteikumu no tiesas. Par to, vai kādi uzņēmumi ir vērsušies tiesā, KP interesēšoties augusta pirmajā nedēļā. Runājot par pārsūdzības termiņu, viņš bilst, ka tas faktiski katram uzņēmumam ir cits, jo atsevišķiem no tiem bijis jāsūta lēmumi vairākas reizes, un, kā zināms, tas notiekot pa pastu, līdz ar to saņemšanas laiki ir dažādi. Jāpiemin, ka viens no sodītajiem uzņēmumiem ir samaksājis 770 Ls uzlikto sodu, tomēr uzņēmuma nosaukumu KP neatklāj.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra