Kultūras ministrija noslēgusi sarunu procedūru ar pilnsabiedrību Nacionālā būvkompāniju apvienība par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvniecību, kurai paredzēts atvēlēt 8,899 miljonus Ls, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

Pilnsabiedrības Nacionālā būvkompāniju apvienība biedri ir a/s RBSSkals, SIA Re & Re un SIA Skonto būve, un pilnsabiedrība ierakstīta reģistrā 2008. gada maijā.

Jau rakstīts, ka šā gada janvāra sākumā Kultūras ministrija pieņēma lēmumu par infrastruktūras pirmās kārtas būvdarbu iepirkuma pārtraukšanu un sarunu procedūras sākšanu, ņemot vērā valsts budžetā pieejamo līdzekļu apjomu. Iepirkuma pārtraukšanu un sarunu procedūras sākšanu ar esošo būvdarbu veicēju Nacionālo būvkompāniju apvienību par valstij izdevīgāko risinājumu atzinusi LNB atbalsta biedrība, būvuzraugs Hill International. Pirms lēmuma pieņemšanas notikušas regulāras konsultācijas ar sabiedrību par atklātību Delna, lai rastu kopīgu risinājumu situācijā, kad esošā iepirkuma īstenošana nav iespējama tā vairākkārtējas apstrīdēšanas dēļ, bet jaunu tik apjomīgu valsts iepirkumu sludināt nav iespējams ierobežoto būvniecības termiņu dēļ.

SIA Skonto būve 2011. gadā apgrozīja 79 miljonus Ls, tādējādi ierindojoties Latvijas lielāko būvkompāniju topa augšgalā. SIA Re & Re 2011. gadā apgrozīja 23 miljonus Ls un ir septītā lielākā būvkompānija Latvijā, savukārt a/s RBSSkals, kuras apgrozījums 2011. gadā, salīdzinot ar 2010. gadu, ir samazinājies teju par 44% līdz 14 miljoniem Ls, Latvijas lielāko būvuzņēmumu topā atrodas 16. vietā.

Jau vēstīts, ka pašlaik LNB jeb Gaismas pils būve pabeigta 90% apjomā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra