Konkursā «Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2013» apbalvota «Ilgtspējīgākā Latvijas ēka», «Ilgtspējīgākais projekts» un «Ilgtspējīgākā studentu ideja».

Nominācijā «Ilgtspējīgākā ēka 2013» pirmā vieta piešķirta biroju ēkai Upmalas biroji (projekta autori Constructus; Michael Schlesinger; Treimanis un sabiedrotie) – kā projektam, kas izceļas ar telpu funkcionalitāti, kā arī fiziska un sociāla komforta līmeni.

Otro vietu ieguvis Ventspils Jaunrades centrs (projekta autori arhitektu birojs Virtu), kā projekts ar pārdomātu sociālo funkciju, bet trešo vietu – projekts Dzīvojamais nams Futuris (projekta autori birojs Arhis).

Nominācijā «Ilgtspējīgākais projekts 2013» pirmā vieta tika piešķirta ģimenes ēkas projektam Vecmājas (autors birojs Krauklis Grende). Otro vietu ieguva zema energopatēriņa ēka ar tirdzniecības funkciju Rīgas Industriālajā parkā (projekta autors arhitekts Roberts Riekstiņš), trešo vietu ieguva piecu ģimenes ēku komplekss Ventspilī, kas saņēmis arī Passivhaus Institut sertifikātu (projekta autori Arhitektūras birojs FORMA un Krists Karklins Design).

Nominācijā «Ilgtspējīgākā studentu ideja 2013» tika piešķirtas divas vietas. Pirmo vietu ieguva arhitektūras studentu izstrādāts un realizēts pagalmu sakārtošanas projekts, kas tiek īstenots jau vairākus gadus un aptver visu Latviju. Žūrija atzinusi, ka projekts ir nozīmīgs kā piemērs sociālajiem dienestiem un politiķiem, kā vides kultūras un pilsoņu integrācijas risinājums.

Otro vietu ieguvis Rīgas Celtniecības koledžas studentu priekšlikums Tukuma novada Slampes pagasta Zemgales vidusskolas aktu zāles interjera risinājumam.

Konkurss tika izsludināts 2013. gada februārī un tā organizatori ir Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome (LIBP), kā arī izdevumi Latvijas Architektūra un Latvijas Būvniecība.

Pieteikumu iesniegšanas termiņam noslēdzoties 2013. gada 20. jūnijā, tika saņemti 29 pieteikumi no Latvijas arhitektiem, nekustamo īpašumu attīstītājiem un studentiem. Uz otro kārtu tika izvirzīti pieci pieteikumi nominācijā Ilgtspējīgākā ēka 2013, pieci pieteikumi nominācijā Ilgtspējīgākais projekts 2013, un četri pieteikumi nominācijā Ilgtspējīgākā studentu ideja 2013.

Katras konkursa nominācijas galveno laureātu gaida brauciens uz Šveici un iepazīšanās ar ilgtspējīgas arhitektūras objektiem. Visu iesniegto pieteikumu apraksti tiek apkopoti katalogā latviešu un angļu valodā, kas būs pieejams Latvijā un nokļūs arī starptautiskajā apritē. Žūrijā strādāja arhitekti, inženieri, publicisti, kā arī piedalījās eksperts no Pasaules Zaļās būvniecības padomes Deivids Klarks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra