Jaunjelgavā Jelgavas ielas 45. namu, tā pagalmu un apkārtni tuvāko divu gadu laikā plānots pārvērst par daudzfunkcionālu centru ar novadpētniecības muzeju, ēku amatniekiem, laukumu pasākumiem, viesnīcu un tūrisma informācijas centru, vēsta Staburags.

Ar prezentāciju Jaunjelgavas novada domē ieradušies arhitektu biroja Arteks pārstāvji Ģirts Kilēvics un Vilnis Šlars, kā arī arhitekte Zane Legzdiņa. Projektam dots neformāls nosaukums Jaunā Jaunjelgava.

Piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus, plānots atjaunot ēku Jelgavas ielā 45, kura ir pašvaldības pārziņā, un tai pieguļošo apkārtni. Iecerēts būvēt trīs jaunas ēkas. Esošajā ēkā paredzēts izvietot novadpētniecības muzeju. Viena no trim jaunuzceltajām ēkām — drogērija — pildītu ne tikai tējaszāļu aptiekas, bet arī tūrisma informācijas centra funkciju. Otra jaunā ēkā būs saieta nams, un to uzcels tur, kur pašlaik ir koka šķūnis. Namā būtu svinību zāle, ēdināšanas iespējas, viesnīcas pakalpojumi.

Trešajai jaunajai ēkai pašlaik ir Mājlopu novietnes vārds, un tās iemītnieki visvairāk varētu interesēt gados jaunos apmeklētājus. Novietnē apskatei paredzēts izmitināt dažādus mājdzīvniekus, cūkas, aitas, kazas un citus, raksta Staburags.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra