Sabiedriskā ēka Jomas ielā 37, kurā iepriekš atradās restorāns Korso (vēl iepriekš - restorāns Mascotte), nav arhitektūras pieminekļu sarakstā, kā arī, atbilstoši Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma vēsturiskās apbūves novērtējumam, nav atzīta kā kultūrvēsturiski vērtīga ēka, bet ir fona apbūvi veidojoša būve.

Tā portālu Db.lv informēja Jūrmalas dome, paskaidrojot, ka, kā tas ir noteikts apbūves noteikumos, rekonstruējot šādas kategorijas ēkas, saglabājams ēku mērogs, apjoma proporcijas, apdares materiāli un dekora elementu stilistika. Pati ēka atrodas Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā.

Iepriekš Jūrmalas aizsardzības biedrība savā interneta vietnē publicēja informāciju, ka «Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju sašutumu ir izraisījis kārtējais uzbrukums pilsētas kultūrvides un arhitektūras nozīmīgām vērtībām».

Domē norādīja, ka zemesgabala īpašnieki nebija gatavi atjaunot agrāko restorānu, kurš jau padomju periodā bija pārbūvēts un zaudējis daļu būvdetaļu, kādēļ arī netika atzīts kā kultūrvēsturiski nozīmīgs objekts.

Rekonstrukcijas projektā autoriem bija jārisina ēkas funkcijas maiņa – agrākā restorāna pārbūve par tirdzniecības un pakalpojuma centru. Mainot funkciju, projekta risinājumā pilnībā saglabāt esošās fasādes ir problemātiski, jo jaunajai funkcijai nepieciešamas lielākas stiklojuma plaknes, objekta iekštelpai jābūt nolasāmai fasādēs. Ēkas funkcijai atbilda fasāde pret Horna dārzu, tādēļ tās stilistika tika saglabāta. Kolonnas kā būvdetaļas tika izmantotas atverot ēkas stūri galvenajai ieejai un jumta kafejnīcai, skaidro domē.

Jūrmalas dome arī atzīmē, ka saskaņotajā rekonstrukcijas projektā ir saglabāta ēkas novietne un apjoma proporcijas, arī uzsvērtais horizontālais ritms, kas raksturo Jomas ielas fasādi.

Turpmāk šajā ēkā būs tirdzniecības un pakalpojumu centrs. Jauno projektu realizē SIA Ērgļi VT. Plānotā tirdzniecības centra platība ir 4500 kvadrātmetru. Pēc SIA „Ērgļi VT” sniegtās informācijas, tirdzniecības centrā atradīsies piedāvās restorāni, jumta terase ar skatu laukumu, pārtikas, sadzīves preču, apģērbu un aksesuāru, elektropreču un bērnu preču veikali.

Komentējot Jūrmalas aizsardzības biedrības pausto informāciju, ka ēkas Jomas ielā 37 nojaukšana tikusi pasniegta kā vienkārša renovācija, bet vēlāk saskaņots ēkas rekonstrukcijas projekts, kas ir patiesībā pilnīgi jauns objekts, Jūrmalas dome norāda: «Pirmām kārtām jāuzsver, ka šeit nekādā gadījumā nevar būt runa par sabiedrības un tostarp JAB maldināšanu, jo šajā gadījumā ir divi dažādi, atšķirīgi un viens no otra neatkarīgi un savstarpēji nekādā ziņā nesaistīti procesi, un tie nav pretrunā viens ar otru. Tātad pirmais – vienkāršotā renovācija (vienkāršoti telpu iekšdarbi, lai ēku varētu izmantot, lai tā funkcionētu līdz rekonstrukcijas uzsākšanai) un otrs – ēkas rekonstrukcija.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra