Jau ceturtdienas vakarā policija izņēmusi ar sagruvušo lielveikala projektu saistīto dokumentāciju un vairāku dienu laikā veikusi 107 nopratināšanas. Tā intervijā Latvijas Televīzijai sacījis Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Pašlaik policijas pirmie un galvenie uzdevumi ir tikt skaidrībā ar notikušo, izņemt lietiskos pierādījumus un apzināt situāciju notikuma vietā, viņš norādījis.

Līdz šim policisti paguvuši veikt 107 nopratināšanas. Tāpat jau ceturtdienas vakarā izņemti visi dokumenti, kas saitīti ar šo projektu. Tas darīts, lai izslēgtu iespēju tos viltot, uzsver amatpersona.

Ķuzis atzina, ka Valsts policijā nav piemērotu augsta līmeņa ekspertu, kas pārzinātu būvniecības jomu. Tāpēc policija pieaicinājusi ekspertus no RTU un ar viņiem apsekojusi konstrukcijas.

Daži vadoši darbinieki Rīgas domē pēdējo pāris diennakšu laikā izņēmuši un pielabojuši dokumentus, kas saistīti ar tirdzniecības centra Maxima būvniecību Zolitūdē, apgalvo Eiropas parlamenta deputāts, diplomēts inženieris un bijušais partijas Saskaņas centrs biedrs Aleksandrs Mirskis (tagad - partija Alternative), atsaucoties uz viņa rīcībā esošo neoficiālo informāciju, vakar vakarā ziņoja LETA. «Esmu pārliecināts, ka šo lietu centīsies «norakt». Domāju, uz visiem jautājumiem atbildi var dot tikai neatkarīga šī nozieguma izmeklēšanas komisija. Es vēlos strādāt šajā komisijā, lai nekas tamlīdzīgs vairs nevarētu notikt,» paziņojumā medijiem paudis Mirskis. Mirska asistents Vladimirs Romančenko aģentūrai LETA apstiprināja, ka Zolitūdes traģēdijā dzīvību zaudējis arī deputāta palīgs Andrejs Burvis (Alternative).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra