Ar Ministru prezidenta Valda Dombrovska līdzdalību šodien, 4.oktobrī,  Liepājā sāksies daudzfunkcionālā centra Lielais dzintars būvniecība - tiks ieguldīts pamatakmens.

Koncertzāles būvniecības, būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas ir 21,27 miljoni latu bez pievienotās vērtības nodokļa. Būvniecību plānots pabeigt 2015.gadā. Latvijas kultūras infrastruktūrā šis ir otrs vērienīgākais objekts aiz Nacionālās bibliotēkas.

Jau ziņots, ka šā gada 1.augustā Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde svinīgi parakstīja būvniecības darbu un autoruzraudzības līgumus par koncertzāles Lielais dzintars būvniecību Liepājā. Autoruzraudzības līgums tika parakstīts ar austriešu arhitektu Folkeru Gīnki, savukārt par būvniecības darbiem ar uzņēmumu Merks.

Daudzfunkcionālā centra apsaimniekošanas izmaksas segs valsts, nomājot telpas Liepājas simfoniskajam orķestrim un Liepājas Mūzikas skolai. UZ ēku plānots pārcelt arī vairākus tautas mākslas kolektīvus, kuriem šobrīd nav piemērotu telpu. Ēkas efektīvākai izmantošanai paredzēts apvienot dažādas funkcijas - piemēram, izstāžu zāli ar deju zāli, iepriekš klāstīja projekta vadītājs Ints Dālderis.

Koncertzāles projekta ekonomiskais pamatojums, kas aktualizēts, balstoties uz Lielās Ģildes saimnieciskās darbības pieredzi, paredz aptuveni 572 tūkstošus latu ieņēmumu un aptuveni tikpat daudz izdevumu gadā.

Liepājas dome uzstādījusi tīkla kameru, kurā var sekot līdzi būvdarbiem vietā, kur tiek būvēts Lielais dzintars.

Savukārt topošā Lielā dzintara galvenais enkurnomnieks - Liepājas Simfoniskais orķestris - 10.oktobrī atklās koncertciklu Lielo dzintaru gaidot. LSO atklāšanas koncertā, ko ar 1000 latiem atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, diriģēs tā galvenais viesdiriģents – viens no ievērojamākajiem diriģēšanas profesoriem Eiropā Lucs Kēlers. «Mūsu šīs, kā arī nākamās sezonas prioritāte ir pienācīgi sagatavoties un panākt kvalitātes izrāvienu, ieejot jaunajā zālē. Un vienlīdz nozīmīgi mums šajās divās sezonās ir sagatavot arī jaunās koncertzāles klausītājus,» saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis. Arī orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala uzsver, ka «šo sezonu mēs plānojām, zinot, ka būs koncertzāle – repertuāru veidojām tā, lai būtu ņemtas vērā publikas intereses, vienlaikus veicinot orķestra izaugsmi».

Par piemērotāko kandidātu koncertzāles Lielais dzintars vadītāja amatam Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis uzskata bijušo kultūras ministru Intu Dālderi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra