Liepājas Universitātes centrālajā ēkā sākta iekštelpu rekonstrukcija un telpu renovācija, kas ir vērienīgākā kopš tās nodošanas ekspluatācijā 1958.gadā.

Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns parakstījis līgumu ar būvniecības uzņēmumu Consortium RTS par ēkas Lielā ielā 14 renovācijas uzsākšanu. Darbi tiks uzsākti aprīlī un turpināsies visas vasaras garumā - līdz pat 30. septembrim. Būvniecība ir plānota tā, lai iespēju robežās netraucētu studiju procesu. Līguma kopējā summa ir 603 tūkstoši latu.

Būvniecības laikā renovēs auditorijas, laboratorijas, gaiteņus un koplietošanas telpas, kā arī tiks nomainīti elektrotīkli. Tāpat telpas tiks pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izbūvējot arī uzbrauktuvi un liftu. Ēkā tiks ierīkota arī ugunsdzēsības sistēma un zibensaizsardzība.

Renovācija norit projekta Liepājas Universitātes infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija prioritāro virzienu studiju kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot vienlīdzīgu iespēju principu un universālu vides pieejamību ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 1,8 miljoni latu, no kuriem 85% projekta izmaksu ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums. Liepājas Universitāte nodrošina līdzfinansējumu 7,5% apmērā, tāda paša apjoma līdzfinansējumu nodrošina Latvijas valsts. projekta ietvaros renovēta arī Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes ēkas fasāde un siltumapgādes sistēma, pārējā nauda tiek ieguldīta dažādu pētniecības laboratoriju iekārtošanā, tostarp runas un balss izpētes laboratorija Liepājas reģionālajā slimnīcā, kur Liepājas Universitātes logopēdijas studenti var praksē izmantot jaunākās runas un balss traucējumu diagnostikas metodes, kā arī attīstīt zinātnisko pētniecību logopēdijas jomā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra